İBRAHİM BAYSAL

ADANA (İLKHABER) - Mersin Büyükşehir Belediyesi, Marina Kavşağı'nın kuzeybatısında bulunan Trafik Parkı'nın yapımında sona gelindi. Park, yakında vatandaşların hizmetine açılacak.

Trafik Parkı, yaklaşık 12 bin metrekare alan üzerine kurulu. Parkta, hem vatandaşlar hem de çocuklar için birçok farklı eğlence ve aktivite alanı bulunuyor.

Okuma salonu ve çim tepeler

mersinde trafik parkı 2-1

Parkta bulunan okuma salonu, vatandaşların kitap okuyup, dinlenebileceği bir alan sunuyor. Okuma salonunun karşısında ise 450 metrekarelik alanda farklı boyutlarda yapılan çim tepeler bulunuyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar, bu alanda açık havada kitap okuyabilir veya oyun oynayabilir.

Mini golf sahası, masa tenisi ve satranç

Savcı Sayan’ın annesi vefat etti! Savcı Sayan’ın annesi vefat etti!

mersinde trafik parkı 3-1

Parkta ayrıca, çocukların eğlenceli vakit geçirebilecekleri bir trafik parkuru, 5 mini golf sahası, masa tenisi ve satranç alanları da bulunuyor. Trafik parkurunda çocuklar, akülü arabalarını, bisikletlerini ve scooterlarını kullanabiliyor.

Yöresel ürünler ve alışveriş alanları

mersinde trafik parkı 4-1

Trafik Parkı'nda, yöresel ürünler satan bir kooperatif market ve çeşitli ürünlerin satıldığı 11 satış birimi bulunuyor. Ayrıca, parkta bir de self servis kafe hizmet veriyor.

Mersin'de ilk defa bu kadar fonksiyonun olduğu bir park

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Doğu Çakmak, Mersin'de ilk defa bu kadar fonksiyonun olduğu bir parkın yapıldığını belirterek, "Trafik Parkı, Mersin'in en önemli lokasyonlarından birinde bulunuyor. Park, vatandaşlara ve çocuklara birçok farklı etkinlik ve aktivite imkanı sunuyor. Parkın kısa süre içinde açılışını gerçekleştireceğiz" dedi.