(İLKHABER) - Mersin Bisiklet Derneği üyeleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Bisiklet Festivali, bisikletliler tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ziyaret edilmesiyle başladı.
 
Bisikletlilerle bir araya gelen Başkan Seçer, 10. Uluslararası Bisiklet Festivali’nin bu yıl çok güzel bir atmosferde başladığını söyledi.

Hem Türkiye’nin çeşitli illerinden hem de birçok ülkeden bisiklet tutkunlarını Mersin’de ağırlayacaklarını belirten Seçer, “Misafirlerimiz Mersin’imize renk katacak. Bisiklet tutkusu ve bisiklet farkındalığı bizim için son derece önemli. Hizmetlerimizi kurgularken, projeksiyonlarımızı yaparken, özellikle yol çalışmalarımızda araçlar ve yayalar kadar bisikletli yurttaşlarımızı da düşünüyoruz” dedi.

“Son 4 yılda Mersin’e 125 kilometre bisiklet yolu kazandırdık”

Son 4 yılda Mersin’e 125 kilometre bisiklet yolu kazandırdıklarını hatırlatan Seçer, “Önümüzdeki süreçte de şu anda planlamamız içerisinde olan ilave 275 kilometrelik bisiklet yollarımızı da zaman içerisinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

‘10. ULUSLARARASI BİSİKLET FESTİVALİ’ BAŞLADI (3) 

Kendisinin de bisiklet kullanmaktan son derece  keyif aldığını vurgulayan Seçer, “İnsan sağlığından çevre sağlığına, iklim değişikliğiyle mücadeleden ekonomiye kadar birçok konuda yarar sağlayan bisiklet kullanımını artırma yolunda görevde kaldığım sürece çalışmalar yapacağız. Özellikle yeni düzenlediğimiz ve yeni açtığımız bulvarların tamamında bisiklet yolu olacak. Metrajlarının uygun olduğu bütün yollarımızı mutlaka bisiklet yoluyla yapacağız” ifadelerine yer vererek, festivalin keyifli geçmesi dileğinde bulundu.

"Mersin’e hareket kattık”

Birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapan yeni yıl pazarına yoğun ilgi Birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapan yeni yıl pazarına yoğun ilgi

Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun ise, şunları kaydetti:

“10. Uluslararası Bisiklet Festivali’ni gerçekleştirmekteyiz. Bizim için çok anlamlı bir etkinlik. 81 farklı şehirden ve 8 farklı ülkeden arkadaşlarımız burada. Festivalin, Avrupa Hareketlilik Haftası’nda gerçekleşmesi bizim için daha da önemli. Başkanımız Vahap Seçer ile birlikte Mersin’e hareket kattık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Yaptığı hizmetlerden dolayı da kendisine minnettarız”