İBRAHİM BAYSAL

ADANA (İLKHABER)- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana Olgunlaşma Enstitüsü Kültür ve Sanat Merkezi, Adana Olgunlaşma Enstitüsü Ulu Camii Külliyesi Satış Mağazası ve Adana Kadın Kooperatifleri Birliği'ni ziyaret etti.

Ziyaretlerde, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, İl Ticaret Müdürü Adnan Ekiz, Adana Olgunlaşma Müdiresi Seher Coşkun, Müdür Yardımcısı Fuat Soylu ve Adana Kadın Kooperatifleri Birliği Başkanı Zeynep Kırılmış da hazır bulundu.

Şevkin: Savaş mağduru öğrenciler mağduriyet yaşıyor Şevkin: Savaş mağduru öğrenciler mağduriyet yaşıyor

A (43)

İlk olarak Adana Olgunlaşma Enstitüsü Kültür ve Sanat Merkezi'ni ziyaret eden Kanlı, burada dokuma, ahşap oyma, moda tasarımı, sanat ve tasarım, el sanatları, nakış atölyeleri, kütüphane, sergi salonu, satış mağazası, çay salonu ve yöresel lezzetlerin sunulduğu Türk mutfağını gezdi.

Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki ürünleri ve çalışmaları inceleyen Kanlı, daha sonra Adana Olgunlaşma Enstitüsü Ulu Camii Külliyesi Satış Mağazası ve Adana Kadın Kooperatifleri Birliği'ni ziyaret ederek, ürün stantlarını inceledi.

Ziyaretlerin ardından açıklamada bulunan Kanlı, Adana'daki kültür ve sanat merkezlerinin Adana'nın gizli hazinesi olduğunu belirterek, "Bu merkezler, tarih, kültür ve sanatın iç içe olduğu göz kamaştırıcı eserlerin yanı sıra insanlarımızın sanatkârlığına, üretkenliğine ve çalışkanlığına şahitlik ediyor. Enstitümüzün ve kadınlarımızın örgütlü olduğu kooperatiflerimizin öncülüğünde çok güzel çalışmalar ve eserler yapılıyor olmasından mutluluk duyduk.

A (29)

Adana'daki güzelliklerin, öne çıkan olumsuzlukların gölgesinde kalmaması gerektiğini vurgulayan Kanlı, "Bu merkezler adeta Adana'nın gizli hazinesi. Adana'nın diğer yüzünü görmek isteyenler; tarih, kültür ve sanatın iç içe olduğu bu mekânları mutlaka gezmeli, bu güzellikler mutlaka görülmeli. Başta gençlerimiz olmak üzere her vatandaşımız bu merkezleri ziyaret edip, vaktini değerlendirmeli diye düşünüyorum. Bu vesileyle, Vali Yardımcımız Sayın Huriye Küpeli Kan Hanımefendi'ye, değerli müdürlerimize, başkanlarımıza ve bu güzel merkezlerde alın teriyle muhteşem eserler ortaya çıkaran kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

A (1)