Beyoğlu’nda sunucu Murat Ceylan’ın motosikletini çaldığı iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada beyanda bulunan Ceylan, ‘’Motosikletimi henüz bulamadım, değeri ise suç tarihi itibariyle 80-90 bin lira civarındaydı. Şikayetçiyim’’ dedi. Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığa Ceylan’ın zararını gidermesi için süre vererek duruşmayı erteledi.

Beyoğlu’nda 6 Ekim 2022’de Survivor yarışmasıyla tanınan oyuncu ve sunucu Murat Ceylan’ın elektrikli motosikletini kapalı otoparktan çaldığı iddia edilen sanık Fatih Ö. (22)’nün yargılanmasına devam edildi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Murat Ceylan ile avukatı Begüm Güngör hazır bulundu.

‘’Motosikletimi henüz bulamadım, değeri ise suç tarihi itibariyle 80 bin, 90 bin lira civarındaydı’’

Duruşmada beyanda bulunan Ceylan, ‘’Suç tarihinde motosikletim Cihangir katlı ve kapalı otoparkından çalındı. Motosikletin kendiliğinden olan direksiyon kilidi vardı ancak herhangi bir zincir yoktu. Motosikletimi henüz bulamadım, değeri ise suç tarihi itibariyle 80 bin, 90 bin lira civarındaydı. Şikayetçiyim, zararımın giderilmesini talep ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Müşteki Ceylan’ın avukatı Güngör ise sanıktan şikayetçi olduklarını ve sanığın en üst hadden cezalandırılmasını talep etti.

Polatlar davasında yeni gelişmeler. Mali Müşavir herşeyi itiraf etti Polatlar davasında yeni gelişmeler. Mali Müşavir herşeyi itiraf etti

SÜRE VERİLDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Fatih Ö.’ye müşteki tarafın zararını gidermek ve buna ilişkin makbuzu sunmak üzere süre verilmesine, ayrıca eksik hususların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi. Duruşmanın ardından Ceylan, ‘Çok mersi’ diyerek açıklama yapmadan duruşma salonundan ayrıldı.

İDDİANAMEDE NELER YER ALIYOR?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, müşteki Murat Ceylan’ın Cihangir’de bulunan katlı otoparkın giriş katına elektrikli motosikletini park ettiği, motosikletin çalınması üzerine soruşturmaya başlandığı anlatıldı.

Hazırlanan iddianamede, kamera görüntülerinden şüpheli Fatih Ö.’nün tespit edildiği, şüphelinin ifadesinde ise söz konusu şahsın kendisi olduğunu söylediği ve motosikleti kendisinin çaldığını söylediği belirtildi.

İddianamede, şüpheli Fatih Ö.’nün gündüz vakti sayılan bir saatte kapalı otoparkta bulunan müşteki Ceylan’a ait motosikleti çaldığı, bu sebeple ‘bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık’ suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.