ADANA (İLKHABER)-Sağlık Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, Adana’da Sağlık Bakanlığına bağlı tüm kuruluşlarda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı tüm kuruluşlarda Adana Adli Tıp Kurumu Başkanlığında yetkili sendikanın Sağlık Sen olduğunu kaydetti.

Sağlık Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu  sendika sayımı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sayım dönemin tamamlandığını söyleyen Nennioğlu, çalışanların yetkiyi güvenilir eller teslim ettiklerini belirtti. Zorlu dönemlerden geçildiğine dikkat çeken Nennioğlu, “Sendikal sayım dönemini daha geride bırakmış durumdayız. Çalışanlarımız yine yetkiyi güvenilir ellere teslim etti. Zorlu dönemler içinden geçtik, sendikal hizmetler bağlamında yarış içerisinde olduk, daha iyiyi yapmak, çalışanlarımızın yanında olmak adına mesai saati gözetmeksizin çabaladık” dedi..

Yorucu çalışma sürecinden geçtiklerini vurgulayan Nennioğlu, “Çalışma alanımız olan Sağlık ve Sosyal Hizmet alanlarında afet dönemini de içine alan süreçte oldukça yorulduk, buna değdi. Sendikal gücümüzü üyelerimizin esenliği için, onların hakkını aramak için kullandık. Bugünkü geldiğimiz noktada karşımıza yine bir söz çıkıyor. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmazmış. Tarafımıza tevdi edilen yetkiler, harmanda yüzümüz olduğunun kanıtıdır. Hiçbir sendikal dedikoduya girmeden sadece işimizi yapmaya çalıştık” diye konuştu.

Hatay Samandağ’a, Adana Büyükşehir Belediyesi destekli Eğitim Köyü Hatay Samandağ’a, Adana Büyükşehir Belediyesi destekli Eğitim Köyü

Adana’da Sağlık Bakanlığına bağlı tüm kuruluşlarda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı tüm kuruluşlarda Adana Adli Tıp Kurumu Başkanlığında yetkili sendikanın Sağlık Sen olduğunun altını çizen Nennioğlu, “Türkiye’de sağlık ve sosyal hizmetler kolunda 40’ı aşkın ilimizde de 16 ayrı sendika faaliyet göstermektedir. Samimiyet ve gayretle mücadele ederek, gece gündüz demeden inandığı değerlere ve davasına sonuna kadar sahip çıkan, doğrunun yanında, yanlışın karşısında Elif gibi dimdik duran ve duracak olan teşkilatımızın neferlerine,  birbirinden kıymetli sağlık ve sosyal hizmet çalışanı üyelerimize şahsım, yönetim kurulum ve genel merkezim adına şükranlarımı sunuyor. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Nennioğlu sözlerini şöyle tamamladı;

“Bu yükselen başarının asıl sahibi olan her biri ayrı bir değerli olanların sendika işyeri temsilcilerimizi,        ilçe temsilcilerimizi, gençlik kollarımızı, kadın kollarımızı, yönetim kurulu üyelerimizi,  Sağlık-Sen gönüllüsü kardeşlerimi yürekten kutluyorum. Sağlık çalışanlarımızdan, üyelerimizden ve teşkilatımızdan bizlere iletilen sorunları, verdikleri desteğin, taşıdığımız vebal ve sorumluluğun bilinci ile  dile getirmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Yanımız her zaman sağlık çalışanlarının yanıdır. Tüm hizmetlerin devamı için canla başla çalışacağız”.

Sağlık Sen TİS taleplerini sıraladı (6)