Doğan: "Üzerinde emlak olmayan tarım arazilerinden, emlak vergisi alınmamalı" Doğan: "Üzerinde emlak olmayan tarım arazilerinden, emlak vergisi alınmamalı"

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Memur-Sen Adana İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, çalışanların haklarını savunmak için sonuna kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Memur-Sen Adana İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu Çukurova Üniversitesi promosyonları ile rektörlük önünde açıklama yaptı. Çukurova Üniversitesi Rektörlük İdari Birimler binası önünde toplanan kitle adına açıklamayı Bekir Neninoğulu okudu. Nennioğlu, Çukurova Üniversitesi için verilen promosyon teklifini kabul etmediklerini söyledi.

Memur-Sen’in her daim kamu çalışanlarının yanında olduğunu anlatan Nennioğlu, “Çukurova Üniversitesi bugün yapılan promosyon ihalesi şartnamesini anlatmak ve ihale tarihini bildirmek için ayrıca bankalar açısından avantajlarını bildirmek , rekabet sağlamak açısından ve çalışanların hak ve menfaatlerini korumak için, sırası ile Ziraat Bankası , Halk Bankası ve Vakıfbank Bölge Müdürlerini Eğitim Birsen Şube Başkanımız Mehmet Benli ile ziyaret etmiştik” dedi.

Yaptıkları görüşmeden olumlu sonuç çıkmasını beklediklerini dile getiren Nennioğlu, “Bölge Müdürlerimiz ile Promosyon iş ve işlemlerini istişare ettik. Yaptığımız görüşmelerde olumlu sonuçlar çıkmasını bekledik ancak görülen o ki , çalışanların beklediği sonuç çıkmadı. 25.09.2023 tarihi saat 10.00 da yapılan promosyon ihalesine Memur-Sen Adana İl Temsilciliği olarak bizzat katıldık.

İş Bankasının vermiş olduğu 12 bin 300 TL teklif kabul edilemez” diye konuştu.

Nennioğlu, “Ayrıca Komisyonun Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, TES ve Türk Sağlık Sen ile yapmış olduğu vadeli ödeme yani yılda bir ödeme ve taban teklif miktarından vazgeçilmesi kabul edilemez demiştik. Bizce bugüne kadar yaptığımız çalışmalar ve bugün yapılan ihalede çıkan sonuç promosyon ihale sürecinin bir süre uzatılarak 2024 yılı içerisinde yeniden ihale edilmesi gerektiğidir. Bir süre sonra ekonomik şartların daha iyi olacağını ön görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Çalışanların haklarını savunmak için sonuna kadar mücadeleye devam edeceklerine dikkat çeken Nennioğlu, “Bankalarla yaptığımız görüşmelerde 2023 yılı bankalar mali olarak kotalarını doldurduğundan dolayı ihalenin 2024 yılında yapılması tüm çalışanların menfaatine olacaktır. Komisyon ihaleyi bir an önce iptal etmelidir. İptal edilmediği taktirde üyelerimizle yapacağımız istişare sonucu banka hesaplarının kapatılması dahil her türlü uygulamanın içinde olacağız. Çalışanların haklarını savunmak için sonuna kadar mücadeleye devam” şeklinde konuştu.

Açıklamaya Öz Sağlık-Sen Şube Başkanı Mesut Tekin Demirci ve Eğitim Birsen Şube Başkanı Mehmet Benli katıldı.