Osmaniye'de uyuşturucu baskını yapılan evdeki zanlının ateş ettiği jandarma şehit oldu Osmaniye'de uyuşturucu baskını yapılan evdeki zanlının ateş ettiği jandarma şehit oldu

Bayram BULUT
ADANA (İLKHABER) - Memur Sen Adana İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, sendikacılık sahada yapılır sloganı ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Saha ziyaretleri gerçekleştirdiklerini aktaran Nennioğlu, bu ziyaretlerde üyelerinin çalışma alanlarında sorunlarını bizzat tespit etme imkanı bulduğunu anlattı. Nennioğlu son olarak Kozan Sosyal Hizmet Merkezi ile ilgili saha çalışması yaptığını dile getirdi. Burada sorunları tespit ettiklerini belirten Nennioğlu, “Sendikacılık sahada yapılır sloganı ile yaptığım saha ziyaretlerinde Kozan Sosyal Hizmet merkezindeki İşyeri Temsilcimiz Ayşe Çelen Karaköse ile sorunları tespit ettik” dedi.

Nennioğlu Sendikacılık sahada yapılır (3)
Tespit ettikleri sorunları aktaran Nennioğlu, “Aile Sosyal Destek Uzmanı özlük hakları, iş tanımı ve mali hakların düzenlenmesi gerekli. Aile Sosyal Destek Uzmanı unvanıyla beraber derecemiz 8-3. Sağlık Hizmetleri sınıfında olmamız gerekirken genel idare sınıfındadır. Alım yapılırken bölüm şartıyla alım yapılmıştır. Sahada aktif çalışıyoruz. Dezavantajlı gruplarla riskli bir şekilde çalışmaktayız. Sosyal hizmet tazminatının sosyal hizmet merkezlerine de verilmesi gerektiğini tespit ettik” diye konuştu.
Personeller sözleşmeli iken ek ödeme konusunda hala vergi borcu durmaktadır. Sendikanın hukuki destek sağlaması gerekli. Lehimize olan emsal karar mevcuttur. Konu hakkında geçmiş dönemde sendika avukatıyla iletişime geçilmiştir. Son toplu sözleşmede Sosyal Hizmet alanına dair herhangi bir kazanımın olmaması,  saha ücreti veya yolluk alınmaması.
İcap nöbetlerinin gayrı resmi olması ve icap nöbetlerinde herhangi bir ücret alınmaması. Bir hafta boyunca icap nöbeti tutulması ‘bu sürede şehir dışına çıkış yapılmamaktadır. Bu konuların takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Nennioğlu Sendikacılık sahada yapılır (5)