SERHAT AKARSU

ADANA (İLKHABER)-Seyhan Belediyesi, Dünya Barış Günü dolayısıyla Türk Halk Müziğinin önemli sanatçılarından Nurettin Rençber'i Adana'ya davet etti. Seyhan Sanat Meydanı'nda düzenlenen konserde Rençber, sevilen türkülerini "barış" için seslendirdi.

Konsere binlerce Adanalı katıldı. Konser öncesinde sahne alan Rüya, seslendirdiği marşlar ve türkülerle Adanalıları coşturdu.

Nurettin Rençber, konserde "Aşk Sana Benzer", "Ay Düşünce Denize", "Ezo", "İçimdeki Ateş", "Eski Yara", "Kara Gül" gibi eserlerini seslendirdi.

Konserde sahneye davet edilen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, herkesin barışa özlem duyduğunu ancak Türkiye'nin yakın çevresinde savaşların devam ettiğini anımsattı.

Akay, "Bir başka türlü savaş da devam ediyor. Bu savaş yoksullukla savaş, eşitsizlikle savaş, hukuksuzlukla savaş ve bizler bunun belini çok ağır ödüyoruz. Bu ülke farklı bir ülke. Bu ülke 72 millete bir gözle bakılan ülke. Bu ülke aslanla ceylanın yan yana olduğu ülke. Böyle bir ülkede yıllar içinde bir lider de gelmiş ve 'Yurtta Barış, Dünyada Barış' demiş. Bizler bunun özlemini yaşıyoruz. Bu özlemi giderecek sizlersiniz. Bunu unutmayın" dedi.

Mimoza Kadınlar'dan 'Işıktan Nakışa' Sergisi Mimoza Kadınlar'dan 'Işıktan Nakışa' Sergisi

Gece geç saatlere dek süren konserde Adanalılar, Nurettin Rençber'in seslendirdiği türkülere eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşadı.