Öğrencilere, nakdi destek sağlayacak protokoller imzalandı Öğrencilere, nakdi destek sağlayacak protokoller imzalandı

Ahmet Akdeniz

ADANA (İLHABER)-Aladağlı öğrencilere belediye tarafından 2 bin liralık burs verilecek.

Adana’da bazı ilçe belediyeleri tarafından üniversitelerde okuyan öğrencilere burs katkıları sürüyor. Geçtiğimiz yıl Aladağ Belediyesi tarafından üniversitelerde örgün olarak okuyan öğrencilere bin liralık burs desteği verilmişti.  Bu yıl da burs geleneğini sürdüren Aladağ Belediyesi öğrencilere 2 bin lira burs verecek.

Konuyla ilgili Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik açıklama yaptı. Akgedik açıklamasında geçen yıl verdikleri bursu bu yıl da vereceklerini söyledi. Başkan Mustafa Akgedik, kendisi ya da ailesi Aladağ’da ikamet ediyor olan ve örgün olarak herhangi bir üniversitede okuyor olan öğrencilere 2 bin liralık eğitim yardımından yararlanacağını açıklayarak, “Sevgili gençler, bu yıl da Aladağlı tüm örgün okuyan üniversite öğrencilerimize eğitim yardımı yapacağız. Başvurular 5 Ekim’de başlıyor” dedi.

Eğitim desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin ikametgah ve öğrenci belgesi ve öğrencinin kendine ait IBAN numarası ile 5 ekim- 30 Ekim 20123 tarihleri arasında Aladağ Belediyesi’nin www.aladag.bel.tr web adresinden online başvuruda bulunabilecekleri bildirildi.

Öğrencilere burs geleneği sürüyor (1)