SERHAT AKARSU

(İLKHABER) - A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik ekibinin yer aldığı kafileyi, İstanbul Valisi Davut Gül, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar, TVF Denetleme Kurulu Üyesi Umut Bağlı, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Sezgin Eren ve çok sayıda basın taraftarlar karşıladı.

filenin sultanları-4

Türkiye Voleybol Federasyonu'nun resmi internet sitsinde yer alan bilgilere göre, A Milli Kadın Voleybol Takımımı'nı karşılama töreninde, İstanbul Valisi Davut Gül, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli ve takım kaptanı Eda Erdem karşılaşma töreninde açıklamalarda bulundu.

Sultanlara coşkulu karşılama4

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı İstanbul Havalimanı’nda karşılayan İstanbul Valisi Davut Gül, “Filenin Sultanları’nı karşıladık. Ülkece çok mutluyuz. İstanbul olarak çok mutluyuz. Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ olmak üzere, hocalarımıza, her bir oyuncumuza bu gururu yaşattıkları için çok çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varlar. İyi ki İstanbul’dalar” diye konuştu.

Fenerbahçe’de Dzeko, Beşiktaş’ta Aboubakar Fenerbahçe’de Dzeko, Beşiktaş’ta Aboubakar

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, çok önemli bir gururu Türkiye’ye yaşattıklarını belirterek, “Bu güzelliği bizlere yaşatan ‘Filenin sultanları’ belki de dünyada örneği olmayan bir yılda üç turnuvada üç şampiyonluk elde etti. Bu ülkemiz için çok önemli bir gurur. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Uzun bir maratondu. Dört aydır evlerinden memleketlerinden uzakta gurbette mücadele ettiler. Ama yılmadılar, son topa kadar mücadele ettiler. Ülkenin gururu oldular. Bu yolun başındayız. Artık hedefimiz olimpiyata gitmek değil olimpiyatta madalya almak. Artık olimpiyatta madalya istiyoruz. Bu da Türk spor tarihinde bir ilk olacak inşallah. Bunu da başaracak güçteyiz. Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sultanlara coşkulu karşılama

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli, çok mutlu olduğunu belirterek, “Olimpiyat elemelerini de geçtikten sonra hedefimize ulaştık. Bizim için harika bir yaz oluyor. Hep söylüyorum, bir kez daha söylemek istiyorum bu ekiple gurur duyuyorum. Ama gerçekten çok yorgunuz. Çok az dinlenme süremiz var. Söyleyebileceğimiz tek şey çok mutlu olduğumuz” ifadelerini kullandı.

Sultanlara coşkulu karşılama3

A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem ise şunları kaydetti:

“Bu yazın üçüncü ve en önemli turnuvası olan olimpiyat elemeleri sonrasında tekrar bir aradayız. Hedeflerimize ulaşmış durumdayız. Çok mutlu ve huzurluyuz. Hepimizin onur duyduğu başarılar oldu. Bütün arkadaşlarıma, teknik ekibe ve federasyona çok teşekkür ediyorum. Bu takımda her bir birey bu yazı unutulmaz kıldı. Bundan sonra hedefleri daha yukarıya çıkarıyoruz. Güzel bir yaz geçirdik. Önümüzdeki yazı da sabırsızlıkla bekliyoruz. Artık hedef çok daha yüksek. Olimpiyatlarda madalyanın rengini konuşmak istiyoruz. Bu yaz inanılmaz bir mücadele gösterdik. Aslında bu takımın başarısı beraber sahada sıkı çalışmanın, azmin ve disiplinin sonucuyla ortaya çıktı. Hepsine çok teşekkür ediyorum.”