Şiddetli yağış Taksim’de vatandaşlara zor anlar yaşattı Şiddetli yağış Taksim’de vatandaşlara zor anlar yaşattı

Ahmet Akdeniz

ADANA (İLKHABER) - Adana'nın Saimbeyli ilçesindeki orman köylerde yaşayan 56 aileye, 10 milyon 500 bin TL ekonomik ve sosyal içerikli ORKÖY desteği sağlandı.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ORKÖY faaliyetleri kapsamında üretici köylülere 16 adet 4×4 traktör, 8 adet tomruk sürütücü ve 2 adet yangın tankeri, düzenlenen törenle teslim edildi. 

KATILANLAR
Törene Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Zafer Kızıl, Orman ve Köy İlişkileri Şube Müdürü Güngör Köse, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Nezir Şahbazoğulları, Saimbeyli Orman İşletme Müdürü Ayhan Uyaroğlu, işletme şefleri ve köylüler katıldı.

YILMAZ: DESTEKLER DEVAM EDECEK

Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, "Ormanlarımızla birlikte orman köylülerimizi de korumak, ekonomik ve sosyal durumunu iyileştirmek görevlerimiz arasında.  Bugün burada bu amaçlar için desteklenen köylülerimize verilen traktör ve sürütücülerin teslimi için toplandık. Çalışan köylülerimize devlet olarak destek vermeye devam edeceğiz. Kazasız bol kazançlı çalışmalar temenni ediyorum" dedi.

KÖYLÜLER MEMNUN
Krediden faydalan köylüler ise, tüketen değil üreten bireyler olmak istediklerini, ORKÖY desteklerinin alması ve ödemesi kolay olduğunu ve ekonomik geri dönüşünün hemen başladığını ifade ettiler.


56 AİLEYE ORKÖY DESTEĞİ
2023 yılında Saimbeyli Orman İşletme Müdürlüğü dahilindeki orman köylerinde yaşayan 56 aileye 10 milyon 500 bin TL ekonomik ve sosyal içerikli ORKÖY desteği sağlandığı kaydedildi.

FB_IMG_1695819492003

FB_IMG_1695819487871