Firdevs ARSLAN
 
ADANA (İLKHABER)-Sağlık-Sen Adana Şubesi, Yüreğir Belediyesi ve Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle pandemi de hayatını kaybeden Dr. Mehmet Ertane adına düzenlenen Sağlık-Sen Adana Dr. Mehmet Ertane Voleybol Turnuvası başladı. Protokol mensupları ilk maçı yaptı.

Ertuğrul Gazi Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde başlayan turnuvanın açılış konuşmasını Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu yaptı. Nennioğlu, Merhum Dr. Mehmet Ertane’nin mesai arkadaşları tarafından çok sevildiğini anlattı. Dr. Mehmet Ertane’nin anısını yaşatmak için bugün böyle bir turnuva düzenlediklerini dile getiren Nennioğlu, destek verenlere teşekkür etti.

Karataşlı öğrenciler Adana’nın tarihini öğreniyor Karataşlı öğrenciler Adana’nın tarihini öğreniyor

Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar ise, hizmet ederken pandemide hayatını kaybeden Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktoru Mehmet Ertane adına voleybol turnuvasının düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti vurguladı. Nacar, sağlık çalışanlarının son üç yılda çok büyük sınavlar verdiğini belirtti. Sağlık çalışanları perde önünde ve perde arkasında büyük fedakarlıkla yoğun çalışma ve gayret sarf ettiğini anlatan Nacar, “Bir yandan hastanelerinde bulunan hastalara hizmet verirken diğer yandan da kendilerini ve ailelerini söz konusu hastalıktan korumak için zorlu bir süreç geçirdiler” dedi.

Takımlara başarılar dileyen Nacar, “Bu zorlu süreçte bazı çalışma arkadaşlarımız COVİD 19 hastalığı sebebiyle aramızdan ayrıldılar. Dr. Mehmet Ertane de bu yoğun süreçte fedakarca hizmet ederken kaybettiğimiz çalışma arkadaşlarımızdan biriydi. Bu etkinlik vesilesiyle sağlık çalışanı arkadaşlarımız ve idare olarak bizimle etkili bir köprü kuran sağlık çalışanlarımız ile ilgili her türlü sorun ve çözümünde bizlerle yapıcı bir şekilde işbirliğinde bulunan Sağlık-Sen yöneticilerine de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ise, sağlık çalışanlarının fedakarca çalıştığını aktararak, “Allah sağlık çalışanlarının yokluğunu vermesin. Büyük fedakarlıkla çalışıyorlar. Mehmet Amca ve Mihriban Teyze Allah size de sabır versin. Hepimiz sıramızı bekliyoruz. Nasıl yaşadığımız ve nasıl öldüğümüz çok önemli. Allah bizi arkasında güzel bir hikaye bırakan ve öldüğünde Allah’ın huzuruna alnı açık çıkacak kullar eylesin. Oğlunuz insanların hayır duasını aldı. Çok güzel işler yapmış. Cenab-ı Allah umarım evladınızla sizi cennetinde buluşturur” ifadelerini kullandı.

İlk maç protokol mensupları ile sağlık çalışanları arasında yapıldı. İl Sağlık Müdürü Halil Nacar, Yüreğir belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Bekir Nennioğlu ve diğer protokol mensuplarının kısa karşılaşması eğlenceli anların yaşanmasına neden oldu. 

 Çukurova Devlet Hastanesi ile Aile ve Sosyal Politikalar arasında oynanan turnuvanın ilk maçı, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in başlama vuruşu ile başladı. Karşılaşma öncesi Voleybol Adana İl Temsilcisi Ahmet Akar ise oyunculara kuralları anlattı. Takımların en az 6, en fazla 12 kişiden oluşacağını belirten Akar, “Karşılaşmalar kazanılmış 2 set üzerinden yapılacak. Setler 25 sayıdan oluşacak. Beraberlik halinde üçüncü set 15 sayıda bitecek. Yine, 24-24 beraberlik durumunda, set çift sayı farkla bitecek. 2 set alan kazanacak” şeklinde bilgiler aktardı.

Ertuğrul Gazi Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde oynanan açılış karşılaşmasını Aile ve Sosyal Politikalar 2-1 kazandı. İlk seti 25-10 kazanan Aile ve Sosyal Politikalar, ikinci seti 17-25 kaybetti. Üçüncü seti 15-1 kazanan Aile ve Sosyal Politikalar karşılaşmadan 2-1 galip ayrıldı. Karşılaşmanın Baş Hakemliğini Müjgan Güller Dinçel üstlenirken, Yardımcılığını İclal Kaş yaptı. Masa hakemliğini ise Esved Göçmez yaptı.

Turnuvanın açılış programına Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar, Aile ve Sosyal Politikalar Adana İl Müdürü Nevzat Özer, Voleybol İl Temsilcisi Ahmet Akar, merhum Dr. Mehmet Ertuna’nın annesi Mihriban Ertane, babası Mehmet Ertane, Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.