banner6

Alparslan Kuytul gözaltına alındı

Adana’da, eski Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul ve çok sayıda kişi, pandemi tedbirlerini ihlal etmekten gözaltına alındı.

Alparslan Kuytul gözaltına alındı

 ADANA (İHA) - Adana’da, eski Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul ve çok sayıda kişi, pandemi tedbirlerini ihlal etmekten gözaltına alındı.
Alpaslan Kuytul ve çok sayıda kişi önceki gece gece tam kapanma uygulanmasına rağmen sokağa çıktı. Bu nedenle polis ekipleri Kuytul ve beraberindekileri evlerine gitmesi konusunda uyardı. Ancak uyarılara rağmen evlerine dönmeyip tam kapanmayı ihlal eden Kuytul ile çok sayıda kişi, Adana Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü.
Zanlıların emniyetteki sorgusu devam ediyor.
30 Ocak 2018 operasyonu sonrası Adana 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, ihtiyati tedbir kararı alarak kuruluş amaçlarına aykırı faaliyetlerinden dolayı Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına kayyum atamıştı.

18 YAŞ ALTINDA HİÇ KİMSE GÖZALTINA ALINMADI
Konuyla ilgili olarak Adana emniyet Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı. Alpaslan Kultul’un oğlu da dahil olmak üzere 18 yaşın altında bulunan hiç kimsenin gözaltına alınmadığı duyurulan açıklamada şöyle denildi:

"Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında faaliyetlerde bulunduğu" gerekçesi ile kayyum atanan ve hakkındaki kapatma davası devam eden Adana merkezli Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının eski yöneticisi Alparslan Kuytul ve yandaşlarının provokasyon girişiminde bulunduğu olayda, 14 yaşındaki çocuğun da gözaltına alındığı iddialarına yönelik aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
İlimizde dün gece kanuna aykırı bir şekilde eylem yapmak isteyen ve bunun neticesinde gözaltına alınan şahıslar arasında 18 yaş altında hiç kimse (Alparslan Kuytul’un oğlu da dahil) bulunmamaktadır.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42