banner6

Kaçak kesime geçit yok

Kaçak kesime geçit yok

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana’da izinsiz hayvan kesimi yapan kaçak yerlere yönelik operasyonlar sürüyor.

Ramazan ayına sayılı günler kala vatandaşların hijyen koşullarına uygun, sağlıklı kırmızı ve beyaz et yemesi için yoğun çaba gösteren Adana Kasaplar Odası çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta, Adana Kasaplar Odası ve Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, işyeri ve depo kontrollerinde Suriyeli göçmenlere ait olan işletmelerde satışı ve kesimi yasak olan horoz etinin kanatlı hayvan kanununa aykırı satışı yapıldığı ve kesimi yapılan tavuk etinin hijyen ortamının sağlanmadan depolarında muhafaza edildiği tespit edilmişti. Tespit edilen bu yerler hakkında işlem başlatılmış ve işletmelere ait Arapça tabelalarda sökülmüştü.

YÜREĞİR’DE DENETİMLER

Adana Kasaplar Odası bu denetim ve operasyonları kent geneline yaydı. Seyhan İlçesi’nde yapılan denetim ve operasyonların ardından bu kez ekipler Yüreğir İlçesi’nde görev başına geçti. Adana’nın merkez Yüreğir İlçesi, Seyhan Mahallesi üzerinde bulunan Mezbaha yolunda ki hayvan kesimi yapılan hanlara ve izinsiz kesim yapan işletmelere ani baskınlar düzenleyen Adana Kasaplar Odası ve Yüreğir Belediyesi Zabıta ekipleri bu yerleri tek tek inceledi.

TUTAKNAKLAR TUTULDU

Yapılan operasyonlarda kaçak kesim yapan yerler hakkında tutanaklar tutuldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, denetimlerin devam ettiğini ve ani baskınların devam edeceğini anlattı. Yapılan operasyonlarda kanunlara aykırı hareket eden kişilerin tespit edildiğine dikkat çeken Başkan Yağmur, “Başkanlığımızca yaptığımız denetimler neticesinde yapılan işyeri depo kontrollerinde Suriyeli göçmenlerin işletmekte olduğu tavuk işletmelerinde kesimi ve satışı yasak olan horoz eti ve kanatlı hayvan kanuna aykırı hareket ettikleri tespit edilmiştir.” dedi.

BİZ HER ZAMAN HAZIRIZ

Oda olarak araçları ve personelleri ile denetime 7/24 hazır olduklarına dikkat çeken Yağmur, son olarak ise denetimlerini Yüreğir İlçesi’nde devam ettirdiklerini kaydetti. Yağmur, “Yaptığımız denetimlerin devamı olarak yapılan şikayet üzerine Seyhan Mahallesi Mezbahane Yolu üzerinde bulunan hanlara ve izinsiz kesim yapan işletmelere odamız ve Yüreğir Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından gerekli tutanaklar tutularak işlem yapılması üzerine gerekli makamlara iletilecektir. İl Valimiz Mahmut Demirtaş’a, İl Emniyet Müdürümüz Zafer Aktaş’a ve Yüreğir Zabıta Müdürüm Mehmet Ali Sakallı’ya teşekkürler ederim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 10:16

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42