banner6

Şehit çocuklarından sürpriz ziyaret

Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’a şehit çocukları ve aileleri sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette duygu dolu anlar yaşandı.

Şehit çocuklarından sürpriz ziyaret

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’a şehit çocukları ve aileleri sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette duygu dolu anlar yaşandı.

Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları devam ederken, tebrikleri kabul eden İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirildi. Şehit Çocukları ve Aileleri İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Zafer Aktaş’ın eşi Meryem Aktaş da hazır bulundu.

 

ŞEHİT ÇOCUKLARI TELSİZ ANONSU YAPTI

Şehit aileleri ve çocukları, Zafer Aktaş nazarında tüm Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını belirtti. Hoş sohbetlerin gerçekleştiği ziyarette, şehit çocukları Zafer Aktaş amcalarıyla eğlenceli vakitler geçirdi. Zafer Aktaş, çocuklara çocuk polis kimliği ve çeşitle hediyeler verdi. Şehit çocukları telsiz anonsu yaparak tüm teşkilatın Polis Bayramını kutladı.

 

ŞEHİT KIZI AKTAŞ’A MEKTUP YAZDI

Bir şehit kızı ise İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’a mektup yazdı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda 4 yıl önce şehit olan polis memuru Hilmi Bardakçı'nın kızı Zehra Bardakçı, yazdığı mektubu  okudu. Şehit kızı, Aktaş'ı hep yanlarında olduğu için babası yerine koyduğunu mektubuna yazdı. Mektubunu okuyan Şehit Kızı Bardakçı, makamda bulunan herkese duygu dolu anlar yaşattı. Bardakçı, “Hem mutlu hem de hüzünlü bir gün yaşıyorum. Babam şehit oldu bizimle beraber değil ancak bizi baba gibi sahiplenen bir emniyet müdürümüz var. Ona çok teşekkür ediyorum. Bu nedenle de onu babam yerine koyup mektup yazdım” ifadelerini kullandı. 

Mektubu şehit kızından alan Aktaş, bu mektubu saklayacağını, mektubun kendisini için çok önem taşıdığını belirtti.

ŞEHİTLERİMİZİN KUTSAL EMANETİ

Aktaş, şehit çocuklarının kendilerine kutsal bir emanet olduğunu söyledi. Aktaş, Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluşunun Yıldönümü nedeniyle Şehit çocuklarının ve ailelerinin yaptığı sürpriz ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirerek,  “Bu çocuklar şehitlerimizin emaneti, kutsallarımız. Biz onların her zaman yanındayız. Biz onların bir ağabeyi bir babasıyız. Her zaman da yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

ŞEHİT ÇOCUKLARIYLA VAKİT GEÇİRDİLER

Ziyaret esnasında İl Emniyet Müdürü eşi Meryem Aktaş da şehit çocukları ve aileleri ile birlikte vakit geçirdi.  

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 16:18

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER