TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar: “Biz rüşvetçi falan değiliz”

AK PARTİ ADANA İL BAŞKANI MEHMET AY, YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR'IN MUHTARLARA 'HİZMET RÜŞVETİ' TEKLİF ETTİĞİNİ İDDİA ETMİŞTİ. ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR, DA BU İDDİAYI “BİZ RÜŞVETÇİ FALAN DEĞİLİZ” DİYEREK REDDETTİ.

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2023 15:19
Haber Güncellenme Tarihi: 18.05.2023 15:37
Kaynak: Haber Merkezi
ilkhaber-gazetesi.com
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar: “Biz rüşvetçi falan değiliz”

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, yaptığı basın açıklamasında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın muhtarlara ’hizmet rüşveti’ teklif ettiğini iddia etmişti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, da bu iddiayı “Biz rüşvetçi falan değiliz” diyerek reddetti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Millet İttifakı’na mensup siyasi partilerin il başkanlarının ortak düzenlediği basın açıklaması sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Biz rüşvetçi falan değiliz”

Başkan Karalar’a AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’ın iddiaları soruldu. Karalar, “Şaşkınlıkla bakıyorum. Yani yıllardır rüşvetle bütün devletin imkanlarıyla bakanlar da dahil bu siyasi propagandayı götüren yalana, dalana, iftiraya dayanarak siyaset yapanların bunu sormaya hakkı yoktur. Biz rüşvetçi falan değiliz. Asla böyle bir şey de olmaz. Onlar kendilerine baksınlar. Ben yüz binlerce aileye neler dağıttığını biliyorum. Şu anda AFAD köylerde, ilçelerde un dağıtıyor un. Herhalde milleti kandırmak o kadar kolay zannediyorlar. AFAD un niye dağıtır? Niçin dağıtır? Niçin stoklamıştır unu? Bugün depremzedelere ya da afetzedelere dağıtmak için gıda maddesi stoklar. Şimdi seçim arifesinde bu un niye dağıtıyor? Mehmet Ay sana soruyorum. Buna cevap ver” dedi.

“Atatürk’ün mirasına sahip çıkan bize hiçbir yafta yapışmaz”

Yarının 19 Mayıs olduğunu hatırlatan Karalar, “Her zamanki gibi bize terörist damgası vurmaya çalışan, bizi teröristlerle ilişkilendirenlere karşı yine her zaman olduğu gibi milli bayramlara sahip çıkan biz olacağız. Meydanlarda olan biz olacağız. 19.30’da belediyenin önünden kalkacağız. Meşaleli yürüyüş yapacağız. Ondan sonra da mavi gözlüm, sarı saçlım türküsüyle, Edip Akbayram konser verecek. Her seferinde milli bayramlara Atatürk’ün değerlerine, Atatürk’ün mirasına sahip çıkan bize hiçbir yafta yapışmaz. Bunu da sana söylüyorum” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.