banner6

Gündoğan: İşçi çıkartılmaya devam edecek

Gündoğan: İşçi çıkartılmaya devam edecek

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan, ASKİ’den birçok işçinin çıkarıldığını ve çıkarılmaya da devam ettiğini söyledi.

 Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayının 9’nci birleşimi ve ASKİ Genel Kurulu’nun 5’inci oturumu yapıldı.   Adana Büyükşehri Belediye Meclisi toplantı salonunda gerçekleşen oturumlara Meclis Başkanvekili Mustafa Bayar, başkanlık yaptı. Meclis gündeminde bulunan 4 madde komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi. 

Meclis oturumunun kapatılmasının ardından ASKİ Genel Kurulu açıldı. 5 maddenin görüşüldüğü ASKİ Genel Kurulunda 2020-2024 stratejik plan ve performans maddeleri görüşülürken söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan, ASKİ idaresinin sistem oturtma sürecinde yapacakları iş için önümüzdeki bir yıl için performansa onay verdiklerini ve bir yıl sonraki denetimde değerlendirmeyi daha doğru bulduklarını belirtti. Adana Büyükşehir Belediyesi performans raporunda gördükleri eksikliklerin ASKİ’de de bulunduğunu kaydeden Gündoğan, ASKİ’nin de oturmayan bir sistemin olduğuna dikkat çekti.  Gündoğan, dijital arşivlemenin olmayışı ve barkodlama sistemini eleştirdi. 

  Gündoğan, ASKİ’den birçok işçinin çıkarıldığını ve çıkarılmaya da devam ettiğini anlattı. Kırsalda hizmet verilebilir noktasında ciddi sıkıntılar yaşadığını ve bugün performans programı değerlendirmelerinde gördüğünün altını çizen Gündoğan, “Ama daire başkanları mevcut personelin performansını yükselterek işlere yetiştiklerini söyleseler de bunun böyle olmayacağını biliyoruz. ASKİ’den Adana Büyükşehir Belediyesi’ne 7 ayda 80 milyon lira aktarılmıştır. Kaldı ki ASKİ kar etme amacıyla kurulmuş bir yer değil, ASKİ su kaynaklarını daha verimli bir şekilde işletir hale dönüştürüp yaşayan insanlara sağlamak ve daha çok altyapı oluşturmakla kurulmuş yerlerdir. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne 7 ayda yaklaşık 80 milyon lira ödenmişse işçiden daha önemli hangi ödemesi yapıldı ki bu 80 milyon lira bu işçi ile buluşmadı? Bunun cevabını mutlaka Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yetkilileri en yüksek tonda vermeliler, vermelidirler. Çünkü bunun cevabı yok” dedi. 

  Adana Büyükşehir Belediye Meclisi ve ASKİ Genel Kurulu çalışmalarına 25 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 14.00’te kaldığı yerden devam edeceği açıklandı. 

                                         

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 17:31

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42