banner6

Zenbilci: Türk milletinin istiklal ve istikbaline pranga vurulamaz

AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Saimbeyli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı münasebetiyle yazılı bir mesaj yaptı.

Zenbilci: Türk milletinin istiklal ve  istikbaline pranga vurulamaz

ADANA(İLKHABER)- AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Saimbeyli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı münasebetiyle yazılı bir mesaj yaptı.

Zenbilci, yayınladığı mesajında “Eski adı Haçin olan ve stratejik bir pozisyonda olmasından dolayı tarih boyunca birçok işgale sahne olmuş Saimbeyli Kurtuluş Savaşı boyunca Fransız işgali altında kalmıştır.  Bölgedeki Ermeni çetelerinin zulmüne maruz kalan Saimbeyliler, kaymakam Saim Bey ve yüzbaşı Doğan Bey'in önderliğinde kahramanca mücadele ederek bu milletin istiklaline ve istikbaline pranga vurulamayacağını bir kez daha haykırmış ve 18 Ekim 1920 tarihinde Saimbeyli düşmandan temizlenmiştir. 1922 yılında Kaymakam Saim Bey'in kahramanlığından dolayı bu adı almış ve yeni bir ilçe olarak kurulmuştur. Milletimizin bir daha o karanlık günleri yaşamaması dileğiyle tüm hemşerilerimin 99. Kurtuluş gününü tebrik ediyor, kurtuluş yolunda canlarını seve seve feda eden şehitlerimize ve Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK

Barış Pınarı Harekatına destek veren Zenbilci; “Bugün Türk Milleti olarak ecdadın yolundan giderek teröre ve zulme boyun eğmeyeceğimizi göstererek Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Barış Pınarı Harekatını başlatmış bulunuyoruz. Barış  Pınarı Harekatında kahramanca mücadele eden şanlı ordumuza başarılar diliyorum.  Bu kutlu seferde kahraman askerlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER