Vatandaşlardan Belediye Otobüsleri ile İlgili Talep Var Vatandaşlardan Belediye Otobüsleri ile İlgili Talep Var

EMRE EKİCİ

ADANA (İLKHABER) – Adana’da Pozantı Belediyesi, Pozantı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yıldönümünde 24-25 Mayıs Çarşamba ve Perşembe günü etkinlikler düzenliyor.

Pozantı Belediyesi, “Fransız güçlerinin sarıp sarmaladığı Pozantı’nın, milletimiz tarafından canla başla savaşarak, gazi olup şehit düşerek düşman işgalinden kurtulmasının üzerinden tam 103 yıl geçti. Pozantı Belediyesi olarak her yıl hazırlanan kutlama etkinliği, 103 yıl önceki coşku her yıl 25 Mayıs günü yaşanırken, bu yıl da aynı heyecanla kutlanacak.” diye açıklama yaptı.

Pozantı Belediyesi’nin düzenlediği kutlama etkinliği 24 Mayıs Çarşamba günü öğlen saat 12.00’de merkez camiinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve düşman işgalinden kurtuluş savaşında şehit olan askerler için okutulacak mevlit programı ile başlayacak.

Mevlit programının akabinde saat 15.00’te Alpu Mahallesi mezarlığında yatan düşmana ilk kurşunu sıkan Usta Mehmet’in kabri ziyaret edilmesi, Saat 16.00’da ise Pozantı’nın kurtuluşunda büyük emeği bulunan Kamışlılı Şehit Kasım Hoca Efendi’nin kabirleri ziyaret edilmesi ve dua okunması planlanıyor. Çarşamba günü etkinliğinin son programı olarak Adana Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi saat 17.00’de belediye çay bahçesinden küçük bir konser verecek.

TÖRENLER

25 Mayıs kutlama etkinliğinin tören bölümü ise Perşembe günü yapılacak. Sabah saat 09.15’te Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelengi sunulacak. Saat: 09.30 da ise ilçe şehitliği ziyaret edilip dua okunacak. Daha sonra ise saat 10.00 Atatürk Kültür Merkezi önündeki kutlama programı ile devam edecek. Burada gerçekleştirilecek programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanı Mustafa Çay yapacak. Daha sonra ise öğrenci gruplarının gösterisi, folklor ekibi gösteri ve mehteran grubu ekibinin gösterileri yapılacak.

Pozantı Kurtuluş Yıldönümünü Kutlayacak