Sonbahar renk cümbüşünün yaşandığı Adana'nın Pozantı ilçesinde Pozantı Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilciliği iş birliğinde düzenlenen satranç turnuvası, büyük ilgi gördü.

Doğada satranç turnuvası4

Aladağ’da yağmur yolları yok etti Aladağ’da yağmur yolları yok etti

Yeşilin her tonunu barındıran zengin bitki örtüsü, doğal güzellikleri, konaklama tesisleri ve mesire alanları ile kentin stres ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlere rahat bir nefes alma imkânı sunan Pozantı, satranç turnuvasına ev sahipliği yaptı. Pozantı Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilciliği iş birliğinde düzenlenen turnuvaya, 8 yaş altı ve 10 yaş altı olmak üzere 3 kategoride 70 yarışmacı katıldı. Yarışmacılara aileleri de eşlik etti.  

Doğada satranç turnuvası2

İLK HAMLEYİ BAŞKAN ÇAY YAPTI

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ın hamlesiyle doğayla iç içe olan müsabakalarda kıyasıya mücadele eden çocuk sporcular, sonbaharın güzelliklerini de yaşama imkânı buldu.

Yörenin doğal güzelliklerini her fırsatta değerlendirmeye çalıştıklarını ifade eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, "Adana Satranç İl Temsilcisi Demir Gündoğdu'nun önerisi ile doğaya taşıdığımız turnuva gösterilen ilgi, bizi çok mutlu etti. Konuklarımız, Belemedik Tabiat Parkı'nın muhteşem atmosferinde unutulmaz bir gün geçirdi." dedi.

Doğada satranç turnuvası5

Turnuvada derece girenlere ödüllerini Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Demir Gündoğdu, Pozantı Belediye Başkan Yardımcısı Ebru Doğucu ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Zeybek verdi.

Doğada satranç turnuvası1

Kaynak: NİLGÜN TAZE