İSTANBUL (AA) - Dijital gayrimenkul pazarlama platformu RE-OS.com, Grifon Capital'den 5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin tek bir platformda iş yönetimi ve pazarlama yapabildikleri teknolojik altyapı RE-OS.com, gayrimenkul satış ve kiralama uzmanlarının yanı sıra inşaat geliştiricileri için portföy yönetimi, talep takibi ve müşteri ilişkileri yönetimi hizmet sunuyor.

Gayrimenkullerin paylaşıldığı bir havuz sistemi sağlayan çözüm; aynı zamanda tek tıkla ilan entegrasyonları ve dijital pazarlama hizmetlerini kullanıcı ile buluşturuyor.

RE-OS.com, kısa süre önce dünyanın önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Cushman & Wakefield'ın Türkiye'deki şirketlerini satın alan Grifon Capital'den 5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

- Ciro ile kullanıcı ve gayrimenkul sayısı ikiye katlandı

Açıklamada görüşlerine yer verilen RE-OS.com kurucusu Hüseyin Öztürk, yılın ilk çeyreğinde 2022'nin aynı dönemine göre ciro ile kullanıcı ve gayrimenkul sayısının ikiye katlandığını bildirdi.

"Crown İris" kruvaziyeri 1601 İsrailli turistle Alanya'ya geldi "Crown İris" kruvaziyeri 1601 İsrailli turistle Alanya'ya geldi

Öztürk, "Sektördeki teknoloji ve entegrasyon eksikliğinin yanında gayrimenkul satışı veya kiralama yapan profesyonelleri, gayrimenkul geliştiricilerini ve yatırımcıları bir araya getiren ortak bir platformun olmaması RE-OS.com'u kurmamıza neden oldu. Aldığımız yeni yatırımla iç pazardaki hedeflerimizi büyütürken, küresel açılım konusundaki çalışmalarımızı hızlandırmayı ve ekibimizi büyütmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Grifon Capital Yönetim Kurulu Başkanı Tuğra Gönden ise gayrimenkul teknolojilerinin çok hızlı ve köklü bir şekilde geliştiğini belirterek, "Türkiye'nin geleceğine duyduğumuz güven ve tüm dünyada hızla büyüyen proptech alanında RE-OS.com'un girişimiyle fark yaratacağına olan inancımız, bizim için stratejik olan bu yatırım kararını almamıza neden oldu." değerlendirmesinde bulundu.