AYDIN GÖKÇEOĞLU

ADANA (İLKHABER) – SASA A Takımı, Katar’ın başkenti Doha’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve ekonomi alanında dünyanın önde gelen Katar Ekonomi Forumu’na katıldı.

Keçiören’de selin izleri temizleniyor Keçiören’de selin izleri temizleniyor

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan “Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu” listesinde 20’nci sırada yer alan SASA, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu liderliğindeki SASA A Takımı ile birlikte Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen 2 binden fazla iş adamının katılımıyla başlayan forumda yer aldı.

SASA’nın A Takımı Lideri İbrahim Erdemoğlu, “Amacımız hem ülkemizi hem de şirketimizi tanıtmanın yanı sıra ülkemize yabancı sermayenin gelebilmesi için uygun koşulları oluşturmaktır” dedi.

Hissesinin %84,80’ü Erdemoğlu Holding A.Ş’ye ait olan SASA’nın davet edildiği  Katar’ın  başkenti Doha'da, düzenlenen forumun açılışını Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani yaptı.

Foruma; Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Ruanda, Bangladeş, Gürcistan, Gana ve Paraguay’ın hükümet liderleri, IMF Başkanı Kristalina Georgieva, Katarlı birçok bakan ve Michael Bloomberg gibi önemli isimler katılıyor.

Polyester, elyaf, filament iplik, polyester bazlı polimerler, özel polimerler ve ara ürünlerde dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olan SASA; bünyesinde Nobel, ICI ve Dupont teknolojilerini barındırıyor. SASA, 4 bin 300’ü aşkın nitelikli çalışanı, yüksek kapasiteli öncü üretim tesisleri, Araştırma Geliştirme Merkezi ve güçlü teknik altyapı ile Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ediyor.

SASA’nın, Adana’da, entegre üretim tesislerinin yer aldığı 2.181.000 m² alan üzerinde kurulu merkez işyeri, İskenderun’da 55.625 m² kendi hammadde depolama tesisi, İstanbul ve Ankara’da da irtibat büroları bulunuyor.