NİLGÜN TAZE

ADANA (İLKHABER)- Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, gençlere yönelik yatırımlarını sürdürüyor. Başkan Akif Kemal Akay'ın talimatıyla Covid-19 pandemisi döneminde uzaktan eğitim olanağı bulunmayan gençler için taziye evlerinin bir bölümünü dönüştürerek hizmete açılan Bilgi Evleri'nin sayısı, İsmetpaşa ve Mithatpaşa mahallelerinde yapımı devam eden inşaatların tamamlanmasıyla 15'e çıkacak.

Sonbaharda bunaltıcı yaz sıcakları Sonbaharda bunaltıcı yaz sıcakları

Bilgi Evleri'nde gençlere ücretsiz olarak sınırsız internet, bilgisayar, kütüphane, kaynak kitap, öğle yemeği, atıştırmalık, çay ve kahve gibi hizmetler veriliyor. Böylece hem gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunuluyor hem de eğitimdeki açıkları kapatmalarına yardımcı olunuyor.

BİLGİ EVLERİ (5)

Bilgi Evleri'ne devam eden gençler, boş zamanlarında belediyenin spor tesislerinde verilen kurslara, kültürel gezilere, koro, drama ve halk oyunları çalışmalarına katılıyor. Seyhan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi'nde de dijital teknoloji olanaklarından yararlanarak becerilerini üretime dönüştürecek eğitimleri alıyor.

Başkan Akay, "Gençlere yatırım geleceğe yatırımdır" anlayışıyla Bilgi Evlerinin sayısını artırmaya devam edeceklerini belirtti.

BİLGİ EVLERİ (1)

Başkan Akay, "Bilgi çağında gençlerimizi donanımlı, bilgi birikimi yüksek bireyler olarak geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Farklı mahallelerde hizmete açtığımız Bilgi Evleri'mizin eğitim konusunda önemli bir ihtiyacı karşıladığını gördük. İsmetpaşa ve Mithatpaşa Bilgi Evlerimizi de kısa bir zaman içinde hizmete açacağız. Gezici Bilgi Evimizle birlikte Bilgi Evi sayışımız 15'e ulaşacak" dedi.