ADANA (İLKHABER) - Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın imzasıyla hayata geçirilen yeni destek programlarına göre, açıköğretim fakülteleri hariç devlet üniversiteleri ile vakıf üniversitelerinin 4 yıllık bölümlerini tam burslu kazanan, maddi durumu yetersiz Seyhanlı öğrencilere 4 bin TL tutarında eğitim yardımı yapılacak. 4 yıllık bölümleri kazanan şehit ve gazi çocukları ise gelir kriterine bakılmaksızın eğitim yardımından yararlanacak.

Başvurular 18 – 31 Ekim tarihleri arasında www.seyhan.bel.tr adresi üzerinden çevrimiçi olarak yapılacak.

Üniversite öğrencilerine iki öğün ücretsiz yemek

İki yıl önce başlatılan üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği ikramı uygulaması bu yıl genişletilerek sürdürülecek. Adana'daki üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler Kampüs Kafe'de öğle ve akşam yemeği, çay ve kahve ikramından, derslerine çalışabilecekleri, ücretsiz internet hizmetinin de sunulduğu nezih bir ortamdan yararlanabilecekler.

Kırtasiye kart desteği

İhtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerinin ailelerinin kırtasiye masraflarına destek olabilmek amacıyla Kırtasiye Kart hizmeti bu yıl da devam ediyor. İçerisinde 500 TL olan “Kırtasiye Kart” ile ihtiyaç sahibi öğrenciler kırtasiye ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabiliyor.

Bilgi evlerinde ücretsiz internet, sıcak yemek, atıştırmalık ve içecek

SEYHAN'DAN EĞİTİME DESTEKLER (6)

Ayrıca Seyhan'ın farklı mahallelerinde hizmet veren 15 Bilgi Evi'ne devam eden öğrenciler uzman eğitmenlerin gözetiminde derslerine çalışıp, sınavlara hazırlanıyor. Öğrenciler kaynak kitaplardan, kütüphaneden ücretsiz ve sınırsız internet olanağından bir öğün sıcak yemek, atıştırmalık ve içecek hizmetinden de yararlanıyor.

SEYTİM'de teknolojik üretim desteği

Sabancı Cumhuriyet Seferberliği ile eğitime katkı Sabancı Cumhuriyet Seferberliği ile eğitime katkı

Gençlerin teknolojik becerilerini üretime dönüştürebilmek amacıyla Başkan Akif Kemal Akay tarafından hizmete açılan Seyhan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi'ne (SEYTİM) devam eden öğrenciler, burada verilen eğitimlere ücretsiz olarak katılıp, fikirlerini üretime dönüştürme olanağı buluyor. SEYTİM'de düzenlenen dijital etkinliklerden yararlanan öğrencilere de yine ücretsiz sıcak yemek ve içecek ikramları yapılıyor.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, yeni destek programları hakkında yaptığı açıklamada, "Seyhan'da yaşayan tüm öğrencilerimizin eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamaları için gereken desteği sağlamaya devam edeceğiz. Bu programlar ile hem maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimizin eğitim masraflarını hafifletmek hem de öğrencilerimizin eğitimlerini daha iyi bir ortamda sürdürmelerine katkıda bulunmak istiyoruz" dedi.