ADANA (İLKHABER) - Seyhan Belediyesi'nin Gürselpaşa, Tellidere ve Yeşilyurt kreşlerine kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar noter huzurunda kura çekilişiyle belirlendi. Kesin kayıt hakkı kazanan adayların 28 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında istenen belgelerle kreşlere başvurup kayıt işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi’nin 5 farklı mahallede hizmet veren kreşlerine bu yıl 4 bine yakın başvuru yapıldı. 2000 Evler ve Yeşiloba kreşlerinde kontenjanı karşılayacak düzeyde talep olduğu için çekiliş yapılmazken, Gürselpaşa, Tellidere ve Yeşilyurt kreşlerine yoğun talep nedeniyle kesin kayıt yaptıracak adaylar kura çekilişiyle belirlendi.

Seyhan'ın kreşlerinin şanslı öğrencileri kurayla belirlendi-2

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kura çekiminde, aday öğrencilerin kimlik numaralarının yazılı olduğu, aynı ölçüdeki kağıtlar katlanarak, aynı renk ve boyutlardaki toplara ayrı ayrı konuldu.

Şeffaf fanus içerisine konulan toplar noter tarafından, kontenjan sayısı kadar tek tek çekilerek yüksek sesle okundu. Her sınıf için ayrıca 5 yedek öğrenci de yine kurayla belirlendi.

Seyhan'ın kreşlerinin şanslı öğrencileri kurayla belirlendi-1

Savur TEGV yeni dönemde gönüllüleri bekliyor Savur TEGV yeni dönemde gönüllüleri bekliyor

HAK KAZANANLARIN LİSTESİ WEB SİTESİNDE YAYINLANDI

Seyhan Belediyesi Kreş Müdürü Mehmet Yakut’un nezaretinde gerçekleştirilen kura çekiminde belirlenen kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenci adaylarının listesi Seyhan Belediyesi web sitesinde yayınlandı.

Seyhan'ın kreşlerinin şanslı öğrencileri kurayla belirlendi-3

KAYITLAR BAŞLADI

Adayların kesin kayıt işlemlerini 28 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında kayıt hakkı kazandıkları kreşe başvurarak tamamlaması gerekiyor.