Adana Demirspor, ligin erteleme maçında Çarşamba konuk ettiği Beşiktaş karşısında 11 oyuncusundan yoksun olduğu halde, müthiş bir performans ile galip gelmesini bildi. Hem de çoğu kişinin Beşiktaş’ı favori göstermesine karşın, gösterdiği azim müthişti.

Bu sezon için yine Avrupa hedefimiz var ve Konferans Ligi’ni play-off’ta kaybettik. Yani şimdi tüm dikkatimizi lige çevirdik ve sezon sonunda Avrupa hedefimiz için yine üst sıralarda olmamız lazım. O bakımdan şimdiden iyi çalışıp, puan kayıpları yaşamak gerekir. Çünkü sezon sonu her puan çok önem arz eder.

Sezonun ilk haftası Çaykur Rize ekibini kayıpsız geçtik. İkinci hafta MKE Ankaragücü ile deplasmanda berabere kaldık. Üçüncü hafta erteleme maçında Beşiktaş’ı yendik, 4. Hafta Hatay ekibiyle deplasmanda berabere kaldık. 5. Hafta Pendik ekibini yendik, 6. Hafta Kasımpaşa ekibine kaybettik.

Şimdi 11 puanla üçüncüyüz ve bu hafta yarın kendi evimizde Alanya ekibi ile karşılaşacağız. Alanyaspor, 6 haftada 1 galibiyet, 4 beraberlik ve 1 yenilgi almış. Yani çoğu beraberlik maçları.. Bizim ise galibiyetlerimiz var.

Beşiktaş gibi bir ekibi, o kadar eksiğe rağmen kayıpsız geçtik ve moraller yerinde.. Ayrıca eksiklerimiz de bu hafta itibariyle oynayabilecek. Yani kadromuz tamam.. Şimdi sırada Alanya, ardından zorlu Trabzon maçımız var.

O bakımdan Alanya maçını da alırsak, Trabzon maçına daha moralli oluruz ve bu maçı da kayıpsız geçeceğimize inanıyorum. Çünkü bu sezon yine Avrupa hedefimiz var ve şimdiden puanları toplayıp, sezon sonunda daha rahat olmalıyız.

Evet! Zorlu bir maçı geride bıraktık. Avrupa hedefimiz için puan kayıplarına tahammülümüz yok. Şimdi sıradaki gelsin. Başarılar dileğiyle.