TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ayyüce Türkeş projelerini açıkladı: Adana için ilk hamlem "Vizyoner Belediyecilik" olacak

İyi Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş, basın mesuplarıyla bir araya gelerek projelerini anlattı. Türkeş "Adana için ilk hamlem "Vizyoner Belediyecilik olacak"" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2024 13:16
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2024 18:10
Kaynak: CANSU ERSOY
ilkhaber-gazetesi.com
Ayyüce Türkeş projelerini açıkladı: Adana için ilk hamlem "Vizyoner Belediyecilik" olacak

İyi Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş bir otelde basın toplantısı düzenleyerek Adana basınıyla bir araya geldi. Toplantıya Ayyüce Türkeş başta olmak üzere; İyi Parti Çukurova Belediyesi Başkan Adayı Soner Çetin, İyi Parti Adana İl Başkanı Av. Veysel Yıldız, İyi Parti İlçe belediye başkan adayları, partililer ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
İyi Parti Adana İl Başkanı Av. Veysel Yıldız, herkesi selamlayarak toplantı için kısa bir açılış konuşması gerekleştirdi. Kahvaltılı basın toplantısında kahvaltının ardından İyi Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş konuşma yaptı.


Ayyüce Türkeş, "Adana Türkiye'de yerel basının en köklü ve en güçlü yayın organlarının bulunduğu bir kent. Türkiye'de ve dünyada uzun yıllar ana akım medyanın herkese kabul görmüş hakimiyetine rağmen Adana'mızda sevinerek görüyorum ki yerelin sesi soluğu olan yerel basın kuruluşlarımız direnerek hayatta kalmayı başarmıştır" dedi. Türkeş, konuşmasının devamında yerel basının çektiği zorluklardan bahsetti. 

TÜRKEŞ: GÖREVE GELDİĞİM İLK 100 GÜN İÇERİSİNDE 6 HAMLEDE ADANA'MIZIN SAHİP OLDUĞU POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARACAĞIM

Milletvekilliği sürecinden söz eden Türkeş, devamında şunları söyledi:
"Adana’lı hemşerilerim hepimiz biliyorsunuz ki 14 Mayıs'ta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, Adana'nın temsilcisi, kadın milletvekili olarak yolladınız. Sizlere hizmet etmek için mecliste yerimi aldım. Ben de şu anda Adana'ya hizmet etmek için Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak karşınızdayım. Yerel basının halka şehrin yönetimi yöneticileri arasında köprü olduğunu da biliyorum. İnanıyorum ki 31 Mart’tan sonra Adana yerel basını benim için her zaman önemli ve öncelikli bir konumda olacak. Bu sabah Adana’mızın yıllar içinde ne kadar geriye gittiğini en iyi ön gören sizlerle beraber olmaktan ayrıca mutluyum. Bu geriye gidişi 31 Mart’tan sonra önlemek için yeniden büyük Adana vizyonu ile tüm hemşerilerimin karşısına çıkıyorum. Göreve geldiğim ilk 100 gün içinde 6 hamlede Adana’mızın sahip olduğu muazzam potansiyeli herkese göstermek için adımlar atacağım." 

TÜRKEŞ: ADANA İÇİN İLK HAMLEM VİZYONER BELEDİYECİLİK OLACAK

Bu hamlenin ilkinin vizyoner belediyecilik olacağını dile getiren Türkeş, "Adana'nın en büyük ihtiyacı dirayet, vizyon ve huzur diyoruz. Daha ilk günden belediye hizmetlerini ve özellikle ihaleleri şeffaflaştırarak işe başlayacağız. Belediyeyi daha etkin, adil ve demokratik belediyecilik hizmetleri Adana'nın haklıdır diyerek yöneteceğiz. Trafik sıkışıklığını gidermek için akıllı şehir planlaması ve veri analizlerinden yararlanacağız. Mobil uygulamalarımızla her birinizin ulaşımını kolaylaştıracağız. Yüreğim, Çukurova, Seyhan gibi öncelikli bölgelerimizde alt, üst geçitler, yaya yolları inşa ederek trafik akışını hemen hızlandıracağız. e-Belediyecilik sistemimizle her an her yerde hizmetinizdeyiz. Online platformlarımız üzerinden tüm belediye işlemlerinizi rahatça yapabileceksiniz. Şeffaflık ve erişebildik ile sizlere bir tık uzakta olacağız" cümlelerini kullandı. 

Mobil uygulamalar ile herkesin hayatını kolaylaştıracaklarını söyleyen Türkeş, devamında şunları bildirdi:

“Adam kayırmacılığa son verip işini hakkıyla yapan belediye çalışanlarının haklarını koruyacağız. Belediyemiz bünyesinde herkese açık ve adil bir iş alım süreci yürüteceğiz. Liyakat ve hakkaniyetİ öne çıkaracak, Adana'nın en değerli varlığı olan insan kaynağını en iyi şekilde değerlendireceğiz. Şehir planlamada vizyonel bir yaklaşım sergileyerek Adana'nın her köşesini dönüştüreceğiz. Her ilçeye, her mahalleye özel projeler geliştirerek bu şehrinin çevresini gerçekten değiştireceğiz. Adana'yı hep beraber sizinle ayağa kaldıracağız. Her ilçemize, her mahallemize özen göstereceğiz. Çukurova'dan Yüreğir'e, Seyhan'dan Sarıçam'a, Adana'nın her köşesini kucaklayacağız. Herkese sahiplenen, herkese kanat veren bir belediyecilik anlayışıyla yola çıkıyoruz. Adana'nın çağı yakalama hakkını, vizyonumuzla geri alacağız.”

Türkeş, “Yaşanası Adana çalışkan belediyeyle mümkün. Adana çöp sorunundan su baskınlarına, deprem ve doğal afet önlemlerinden trafik sıkılığına ihmal edilmiş sorunların şehri olarak maalesef bugün karşımızda. Adana'nın hakkını biz çöze çöze alacağız. İstediğiniz zaman ulaşabileceğiniz ihtiyaç ve isteklerinizin farkında olan, çalışkan bir belediyeyle Adana daha ilk yüz günde farkı hissedecek. Deprem gibi doğal afetlere karşı alanımıza hazırlıklı hale getireceğiz. Her bir yerde öncü önlemler alacağız. Sarıçam gibi riskli bölgelere özel ekipmanlarla, eğitimlerle her an yardıma hazır olacağız. En kısa zamanda deprem, eylem planımızı hayata geçirerek Adana'yı güçlü ve dirençli kılacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla iş birliği içinde herkes için konut ve yaşam alanları inşa ederken kentsel dönüşüm projelerini kimseyi yerinden etmeden adaletli bir şekilde sizlere sunacağız” dedi ve herkes için projeleri olduğunu, Adana’da herkesin derdine son vermek istediğini kaydetti.

Türkeş, konuşmasının devamında Adana'da yapmak istediği yenilikleri açıkladı. Konuşmasının ardından da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.