TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP'li Gürer: Üreten de, yöneten de siz olacaksınız

CHP'nin Pınarbaşı'nda gerçekleştirdiği seçim çalışmalarında milletvekilleri ve adaylar, yerel yönetimde değişim vaat ederek köylülerle buluştu. Gürer, tarımın önemine vurgu yaparak, köylülerin sorunlarını dinledi ve çözüm için kamucu bir anlayışı benimsediklerini ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2024 11:02
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2024 11:02
Kaynak: BÜLTEN
CHP'li Gürer: Üreten de, yöneten de siz olacaksınız

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde 2 Haziran'da yenilenecek yerel seçim için CHP Heyeti, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Pınarbaşı İlçe Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve Pınarbaşı İlçe Başkanı Eser Çetinkaya ile ilçe yöneticileriyle birlikte Pınarbaşı Merkez'deki esnaf ve kahvehane ziyaretlerinin ardından bazı köyleri ziyaret etti.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ile Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan, yapılacak yerel seçimde Pınarbaşı'nda da CHP'nin birinci parti olarak yerel seçimi kazanacağını ve Pınarbaşı'nda yıllardır beklenen ancak gerçekleşmeyen yatırımların yapılacağını ifade ettiler. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ülke sorunlarına ek olarak yerel yönetimlerde artan sorunlara da dikkat çekerek, belediyecilik ve sorunları çözme iradesinin partilerinde bulunduğunu belirtti. “Sorunları biliyoruz. Çözümü de biliyoruz. Bir kez daha desteğinizi bekliyoruz. Misak-ı Milli sınırları içinde ülkemizde bir ve beraber, kardeşçe güzel bir yaşamı birlikte yaratacağız. Ayırmadan, kayırmadan herkesin belediyesi olacağız. Particilik değil, Pınarbaşı’na hizmet için varız” dedi.

CHP'li Gürer Üreten de, yöneten de siz olacaksınız 2

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve İlçe Başkanı Eser Çetinkaya, yerel seçimlerde oy kullanılacak bazı köylerde çiftçi ve hayvancılık yapanlarla görüştüler. Heyet, köylerde de yoğun ilgi gördü. CHP'li Gürer, köylerde yaptığı konuşmalarda kırsalın önemine değindi. Gürer, “Tarım, milli güvenlik kadar önemlidir. Stratejik bir alandır. Tarımın siyaseti olmaz. Yanlış yönetim, plansız ve öngörüsüz uygulamalara sebep olur ve bu uygulamalar sorun yaratır. İçinde bulunduğumuz durum da budur. Özelleştirmelerle kamu varlıkları tüketildi. Yem ve gübre dışa bağlı hale getirildi. Girdi maliyetleri arttı. Süt inekleri yem fiyatı katlayınca kesime gitti. İktidar seyretti, çözüm üretmedi. Yemde, gübrede, mazotta sübvansiyon yapmak şöyle dursun, çiftçi borç faizi silinmediği gibi, mazotta ÖTV ve KDV dahi kaldırılmadı. Küçük aile işletmelerini bitirip, büyük şirketler eliyle tarımı yönetmek istiyorlar. Bu süreç sorunludur. Çiftçi, üretici, besici gerçek anlamda desteklenmezse sıkıntılar artar. Biz, kamucu bir anlayışla sorunları ele alıp kırsalı, köylüyü yeniden ayağa kaldıracağız. Önce yerel seçimler, sonra ilk genel seçimlerde iktidar olarak sorunları çözeceğiz. Üreten de, yöneten de siz olacaksınız” dedi.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.