TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Ukrayna’nın Adana Fahri Konsolosu oldu

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Ukrayna’nın Adana Fahri Konsolosluğu’na atandı.

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2024 09:33
Haber Güncellenme Tarihi: 07.07.2024 09:33
Kaynak: BÜLTEN
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Ukrayna’nın Adana Fahri Konsolosu oldu

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Ukrayna’nın Adana Fahri Konsolosluğu’na atandı. Başkan Sakarya’ya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Dışişleri Bakanlığı’nca Ukrayna Fahri Konsolosluğu görevi yapmasına izin verildiğine dair belge verildi, Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Vasly Bodnar tarafından da Adana Fahri Konsolosluğu Beratı takdim edildi.

Sakarya, “Böylesi önemli bir görevin tarafıma tevdi edilmesi benim için büyük bir onur ve mutluluk”

Türkiye’nin Ukrayna ile bağımsızlığını tanıdığı 1991 yılından bu yana çok sıkı bağları, ekonomik ve siyasi ilişkileri bulunduğunu belirten Ömer Faruk Sakarya, “Böylesi önemli bir görevin tarafıma tevdi edilmesi benim için büyük bir onur ve mutluluk. İki ülke arasındaki turizm, ticaret, eğitim, kültür, ekonomik başta olmak üzere ilişkilerin geliştirilmesi için çalışacağım” diyerek ifade etti.

Bodnar, “Ukrayna temsilcisi olması bizi çok mutlu etmiştir”

Türkiye ve Ukrayna’nın fahri konsolos seçiminde çok hassas davranan, doğru isimleri fahri konsolos olarak atamada çok özen gösteren iki ülke olduğuna dikkat çeken Büyükelçi Vasly Bodnar, Sakarya’nın her iki ülkenin bu bakış açısıyla bakarak fahri konsolos olarak atamasının gerçekleştirildiğini söyledi. Bodnar konuşmasında şunları söyledi: “Sayın Ömer Faruk Sakarya’nın her iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirme, Adana-Ukrayna arasında köprü kurma, ticari, kültürel, sosyal köprüler kurma noktasında, hem de Adana ve çevresinde bulunan Ukrayna vatandaşlarının o bölgede ulaşabilecekleri ilk basamak Ukrayna temsilcisi olması bizi çok mutlu etmiştir. Kendisinin bu noktalarda çok başarılı çalışmalar yapacağına inancımız sonsuzdur.”

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.