banner6

DEMİRKOL’A İSTANBUL’DAN DESTEK

Yaklaşan yerel seçimler öncesi AK Parti Haliliye Belediye Başkan Adayı Fevzi Demirkol için bugün İstanbul’dan bir uçak dolusu Urfalı iş adamı Şanlıurfa’ya gelerek destek verdiler.

DEMİRKOL’A İSTANBUL’DAN DESTEK

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA (İLKHABER) - Bir haftanın kaldığı 30 Mart yerel seçimlerine hazırlanan AK Parti Haliliye Belediye Başkan Adayı Fevzi Demirkol’a bugün İstanbul’dan büyük bir destek geldi. Şanlıurfa’da, herkesimin yakından tanıdığı, ‘Fevzi Amca’ yada ‘Fevzi Abi’ gibi isimleriyle anılan ve yıllardır AK Parti çatısı altından dürüst, şeffaf bir şekilde çalışan ve şuanda da AK Parti adına Haliliye Belediye Başkan Adayı olan Fevzi Demirkol, bugün en mutlu günlerinden birisini yaşadı.

Yıllardır arkadaşlık ve dostluk bağlarını koparmadığı fakat Şanlıurfa’dan İstanbul’a göç etmiş birçok Urfalı iş adamı, bugün büyük bir coşku ile Şanlıurfa’ya gelerek Demirkol’a sahip çıktılar. İstanbul heyeti, yaklaşan yerel seçimler öncesi Demirkol’a sonsuz destek vereceklerini ilettiler.

İstanbul’daki Şanlıurfalı İş Adamlarının AK Partiye Destek Heyeti adı altında, Şanlıurfa’nın tanınmış simalarından Avukat Şevket Küçük, Alfa Yayınevi sahibi Faruk Bayrak, Şanlıurfaspor Başkanı Fethi Şimşek, Şanlıurfaspor As Başkanı Nabi Kırmızı ve diğer iş adamları Fevzi Demirkol’a ve diğer AK Partinin adaylarına destek için Şanlıurfa’ya geldi.

Demirkol misafirlerini Havaalanında karşıladı

AK Parti Haliliye Belediye Başkan Adayı Fevzi Demirkol, İstanbul’dan gelen Urfalı iş adamı misafirlerini GAP Havaalanında kendisi karşıladı. Yoğun bir kalabalık kitlesiyle GAP Havaalanına giden Demirkol burada davullu zurnalı bir karşılama töreni gerçekleştirdi.

200’e yakın Urfalı iş adamının geldiği GAP Havaalanında, kent merkezine doğru konvoy halinde dönüldü. Demirkol’u yalnız bırakmayan dostları ve akrabaları tarafından konvoy oluşturuldu. Urfalı iş adamları ise, otobüs ile yurda döndü. Otobüste Başkan Adayı Demirkol misafirlerine eşlik etti.

Urfalı İş adamlarının ilk durağı AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi oldu. Başkan Adayı Fevzi Demirkol ile Seçim Koordinasyon Merkezine giden Urfalı iş adamları burada partililer tarafından karşılandı.

Buradaki ziyaretin ardından İstanbul’da yaşayan Urfalı İş adamları, Haliliye Belediye Başkan Adayı Fevzi Demirkol’un Ahmet Erseven Mahallesinde bulunan seçim bürosuna gittiler. Burada Demirkol tarafından karşılanan Urfalı iş adamları, yaklaşık 2 saat burada görüş alış verişinde bulundular.

AK Parti Haliliye Belediye Başkan Adayı Fevzi Demirkol, İstanbul’dan Şanlıurfa’ya gelen tüm iş adamları dostlarına teşekkür ettiğini söyledi.

Demirkol, Urfalı iş adamlarına hitaben konuşmasında şunları kaydetti: ‘Urfalı iş adamları yıllar önce iş için Urfa’yı terk edip İstanbul’a gittiler. Şimdi ise Haliliye birinci ilçe çıkartıp Urfa’yı en iyi konuma getireceğiz. Artık Giden iş adamlarımızın çocuklarını Urfa’ya getirtip burada iş sahibi yapacağız.’ İfadelerini kullandı.

İş Adamları günün sonunda Hacı Bekir Sofrası'nda yorgunluk çayı içtiler.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2014, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER