banner6

Devlet Bahçeli: 31 Mart Cumhur İttifakı'nın zaferini müjdelemelidir

Devlet Bahçeli: 31 Mart Cumhur  İttifakı'nın zaferini müjdelemelidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türk ve İslam düşmanlarına gün doğmaması için 31 Mart Cumhur İttifakı'nın zaferini müjdelemelidir.” dedi.

Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda partisi tarafından düzenlenen mitingde halka hitan eden MHP Lideri Devlet Bahçeli,  yerel yönetimlerle yeni hükümet sisteminin milli beka açısından uyumlu olmak zorunda olduğunu kaydetti.  Yeni 15 Temmuzların yaşanmaması için bunun mecburi olduğunun altını çizen Bahçeli, “Türk ve İslam düşmanlarına gün doğmaması için 31 Mart Cumhur İttifakı'nın zaferini müjdelemelidir. Çünkü Türkiye'nin ve Türk milletinin etrafındaki çember daralmıştır. Bu nedenle 31 Mart seçimleri var oluşumuzun, yani bekamızın seçimidir. 31 Mart Türk milletinin başarısı olmalıdır. 31 Mart'tan Türkiye kazançlı çıkmalıdır. 82 milyon el ele verip işbirlikçileri, ihanet lobilerini, zilleti bertaraf etmelidir.” dedi. 

Kürt kökenli ve CHP’ye, İyi Parti’ye oy veren vatandaşlara seslenen Devlet Bahçeli, “CHP'ye oy veren kardeşlerim, Cumhur İttifakı sizi de kucaklayacaktır. İP'e oy veren kardeşlerim, Cumhur İttifakı'nın yüreği sizleri alacak kadar geniştir. Kürt kökenli kardeşlerim gelin HDP'nin, PKK'nın oyununu bozun. Sizleri istismar etmelerinin önüne geçin. Gelin, anaları ağlatan, kanımızı döken, canımızı alan, huzurumuza kasteden teröristleri, bölücüleri birlikte tasfiye edelim, gelin Cumhur İttifakı'nda samimiyetle buluşalım.” ifadelerini kullandı.

Adana’nın MHP’nin 50 yılına şahit olduğunu anlatan Devlet Bahçeli, kentin MHP’nin ilk adımı, ilk kararı, ilk durağı olduğunu söyledi. 9 Şubat 2019 ‘da partilerinin 50. Yıl dönümünü Adana’da kutladıklarını hatırlatan Devlet Bahçeli, “Yarım asırın onurunu yaşamıştık. Şimdi önümüzde tarihi bir seçim var. 31 Martta istikrar sürsün diyorsanız çare bellidir. Hizmet kervanı devam etsin diyorsanız çözüm bellidir. Adana için çözümde çarede Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Çok yaşa Adana sonsuza kadar var ol Adana. 31 Mart da Sayın Hüseyin Sözlü’yü tekrar seçmenizi temenni ediyor bunu bekliyorum. Adana’nın sözü Hüseyin Sözlü olsun istiyorum.” ifadelerini kullandı. 

 Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisi tarafından düzenlenen mitinge katılarak halka seslendi. Bahçeli, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’yü Adanalıların tekrar oy vererek seçmelerini istedi.

Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda, geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen miting saati öncesi vatandaşlar alana alınmaya başladı. Üst aramasından geçirilen vatandaşlar alana alındı. Alan etrafından Cumhur İttifakı liderleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’nün fotoğrafları asıldı. Binaların çatılarında keskin nişancılar yer alırken, mitinge alanının önünde de tezgahlarda ülkücü flamaları, bileklikleri, atkıları ve benzeri takı türlerinin satıldığı görüldü.

Miting Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yaptığı konuşmayla başladı. Sözlü, Adana’nın hazır olduğunu ve Cumhur İttifakı’nın 1 Nisan’a zafer ile uyanacağını söyleyerek, “Hizmetlerimizle Adana'yı kalkındırmaya devam edeceğiz. 31 Mart sonrasında da Adana huzur toplumu, kardeşlik iklimi ve refah toplumunun büyük bir parçası olmaya devam edecek. Bizim belediyecilik anlayışımızın öznesinde insan, yükleminde adalet vardır. Hiçbir zaman partizan olmadık. MHP'li bir belediye başkanıydık, üretken belediyecilik anlayışıyla tarafsız ve partizan olmayan şekilde hizmet ettik. Bundan sonra da bu anlayışla hizmet edeceğiz." dedi.

Ardından konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kürsüye gelerek kendisini bekleyen halka seslendi. ‘Adana’yı 7’den, 70’e ayağa kalkmış, adeta 3 ayak oynuyor’ şeklinde tabir eden Devlet Bahçeli,  “Ne mutlu sizlere. Bu gün Adana heyecan dalgasıyla kanatlanmış, geleceği için irade gösteriyor helal olsun sizlere, Senin Allah’ına kurban Adana. 31 Mart Yerel Seçimlerine şunun şurasında 4 gün kala hemşehrilerimle birlikteyim Adanalıların huzurundayım. Buradan Adana’ya ve tüm ilçelerine selam olsun. Adana’da hayata geçim mücadelesini veren tüm kardeşlerimizi hasretle bağrıma basıyorum. Yiğitler diyarı Adana gibi haysiyetlidir. Adana varsa, tamamız Adana yanımızdaysa gücümüze güç katarız. Bu açık hava toplantımızın gerçekleşmesinde emeği geçenleri kutluyorum, şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Adana’nın MHP’nin 50 yılına şahit olduğunu anlatan Devlet Bahçeli, kentin MHP’nin ilk adımı, ilk kararı, ilk durağı olduğunu söyledi. 9 Şubat 2019 ‘da partilerinin 50. Yıl dönümünü Adana’da kutladıklarını hatırlatan Devlet Bahçeli, “Yarım asırın onurunu yaşamıştık. Şimdi önümüzde tarihi bir seçim var. 31 Martta istikrar sürsün diyorsanız çare bellidir. Hizmet kervanı devam etsin diyorsanız çözüm bellidir. Adana için çözümde çarede Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Çok yaşa Adana sonsuza kadar var ol Adana. 31 Mart da Sayın Hüseyin Sözlü’yü tekrar seçmenizi temenni ediyor bunu bekliyorum. Adana’nın sözü Hüseyin Sözlü olsun istiyorum.” ifadelerini kullandı.  

 AK Parti ile çıkarsız, hesapsız, hilesiz, yalansız bir ittifak kurduklarını vurgulayan Devlet Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti;

“Sevdamız Türkiye'dir, hedefimiz Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne ulaşmaktır. İttifakımız Türkiye düşmanlarına karşı sadakatin, safiyetin ve hamiyetin ittifakıdır. İttifakımız, vahşi hesaplara bir imza ile Kudüs'e, Golan Tepelerine dinamit fırlatan karanlık güçlere, inançlarımızı yok sayan vandal emellere karşı milli ve manevi bir ittifaktır. ABD Başkanı, 25 Mart tarihindeki vahim imzasıyla uluslararası hukuku çiğnemiştir. Golan Tepelerinde İsrail işgalini belgeleyen, 242 sayılı ve 338 sayılı BM kararlarını alenen yok saymıştır. ABD Başkanı Orta Doğu'daki gerilim ortamının tırmanmasına, çatışmaların derinleşmesine çanak tutmuştur. Trump'ın Golan Tepelerini İsrail'e peşkeş çeken karanlık imzası hükümsüzdür, hukuksuzdur, hiçbir sonuç doğurmayacaktır. Adana'da, ABD'nin Golan Tepeleri kararını şiddetle kınıyorum. Bölgemiz de tam bir facianın kıyısındadır. YPG/PYD'ye tırlar dolusu silah sevk eden, terör devletinin kurulması konusunda her yolu deneyen ABD'nin ateşle oynadığı açıktır. Bu kapsamda, bekamız ağır bir tehdit kuşağındadır. Buna karşılık Cumhur İttifakı, milli bekamıza diş bileyen mihraklara karşı güvenin, huzurun, kucaklaşmanın ittifakıdır.

İttifakımız, Cumhurun arzusuyla temellenmiş, Türk milletinin ülküleriyle bezenmiş, Türkiye'nin yükseliş hedefleriyle tescillenmiştir.  Temelsizler, Cumhur İttifakı'nı anlayamaz. Köksüzler Cumhur İttifakı'nı kapsayamaz, zillete, rezalete, emperyalist arzulara boyun eğenler Cumhur İttifakı'nı hazmedemez. İsimleri 5 harften oluşan zillet çetesi Cumhur İttifakını istemez. Tehdit ne kadar fazla olursa olsun Alayı’nı devirecektir.  Cumhur İttifakı, bekamıza pusu kuranların kökünü kurutmaya muktedirdir. 31 Mart'ta birlikte olursak hepsini birden perişan ederiz. 31 Mart'ta yüreklerimiz toplu atarsa zilleti ve dış destekçilerini perişan ederiz. Çünkü zillet korkaklıktır, teslimiyetçiliktir. Zillet yalandır, aldatmadır, tavizkarlıktır. Zilletin niyeti bozuk, fikriyatı bulanıktır. Ne var ki, Cumhur İttifakı'nın mayası sağlam, duruşu sağlam, duyuşu ve inancı sağlamdır.”

MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi'nin yan yana kirli ortaklıkların içinde yer aldığını, PKK ve FETÖ ile yanak yanağa durduklarını savundu. Kandil'de hazırlanan belediye meclis aday listelerinin millete dayandırıldığını öne süren Devlet Bahçeli, “Zehir, altın kasede içirilmek istenmektedir. Adına 'demokrasi güçlerinin ittifakı', 'demokratik güçler birliği' deyip ihaneti ve alçak işgal gayelerini maskelemeyi planlıyorlar. Adına 'sandıkta ittifak' deyip zilleti örteceklerini düşünüyorlar. Ne var ki mızrak çuvala sığmıyor, yırtık yama tutmuyor. Atatürk'ün partisi HDP'den ilik ve organ nakli yapıyor, bir gözüyle Kandil'i diğer gözüyle Pesilvanya'yı kolluyor. PKK, CHP'yi ele geçirmiş, İP'e yuvalanmış, SP'ye nüfuz etmiştir. Şu rezalete bakınız. İçler acısı şu felakete dikkat ediniz. PKK'lı teröristler CHP, İP ve SP üzerinden belediyelere sızmayı amaçlıyor. CHP, teröristlerin teşrifatçısı olmuş, İP taşıyıcı bedenliğine soyunmuş. Hainler silahla yapamadıklarını, zillet ittifakı şemsiyesi altında başarmayı deniyorlar." diye konuştu.

“Zillet ittifakı Türkiye'nin karşı cephesidir” diyen Devlet Bahçeli,  "Sözde Kürdistan'da kazanmaktan bahsedenler CHP'yi ipotek altına almış, İP'i uzaktan kumanda edecek seviyeye çoktan ulaşmıştır. Yazıktır, günahtır, vebaldir, cinayettir. Zillet ittifakı milli güvenlik sorunudur. Zillet ittifakı Türkiye'nin karşı cephesidir. Zillet ittifakı Adana'ya hezimeti vadeden, Adanalıları hüsrana davet eden kokuşmuşluktur. CHP'ye oy veren kardeşlerim bu karanlığa nasıl 'evet' diyecekler. İP'e oy veren kardeşlerim, zillete nasıl ortak olacaklar. Biliniz ki haberiniz olmasın istiyorlar. Susmanızı bekliyorlar. Tepkisiz kalmanızı umuyorlar. Adanalı kardeşim CHP'nin, İP'in, HDP'nin zilletine 'tamam' demez. Bunları enselerinden tuttuğu gibi sandığın dibine gömer." şeklinde konuştu.

MHP Lideri Cumhur İttifakı’nı tanımladı. Cumhur İttifakı'nın ‘vatanım, bayrağım, milletim, kardeşliğim ve mukaddesatım’ diyenlerin kutlu bir beraberliği olduğunu  ve bin yılın kaynaştırdığı Türk milleti üzerindeki oyunlar boşa çıkacak,  güvencenin Cumhur İttifakı olduğunu işaret ederek, “Kurulan düzenler, kurgulanan tertipler dağılacaktır, teminat Cumhur İttifakı'dır. Nitekim bugünkü muhteşem tablo Adana'nın diriliş ruhunun, Cumhur İttifakı'nın şahlanışının çok açık ispatıdır. İnancım odur ki bugün İstasyon Meydanı'ndan yükselen irade Adana'yı geleceğe taşıyacaktır. Bugün Adana'dan çağlayan haykırışlar, Türk milletine biçilen kefenleri parçalayacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Bunun işaretini sizlerden alıyorum. Yüce Allah, Cumhur İttifakı'nın milli doğuş ve doğruluş yolunda yardımcısı olsun. Cumhur İttifakı ile kimliğini kaybetmiş, inancını kaybetmiş, değerlerini kaybetmiş CHP'sine, HDP'sine, İP'ine dersini veriyor, haddini bildiriyorsunuz.  Bu çağrı, zedelenen, aşağılanan, hor görülen milli onurun çağrısıdır. Bu çağrı, zillete, emperyalistlere, teröristlere, terör örgütlerine, Türk düşmanlarına karşı dalga dalga yükselen kahramanlığın çağrısıdır." dedi.

 MHP Lideri Devlet Bahçeli, 31 Mart Türk milletinin başarısı olmalısı gerektiğine dikkat çekerek, “Türkiye'nin giderek ağırlaşan ortamının huzura dönmesi, bölücü ve etnik tahriklerin silinip atılması, küresel ve bölgesel komploların ezilip dışlanması, ekonomik saldırıların etkisiz hale getirilmesi, iç huzur, kardeşlik ve dayanışma ruhunun teyit edilmesi, tuzaklarla dolu sancılı sürecin tersine çevrilmesi için yegane güç Cumhur İttifakı'dır. Adana'da başlayan hizmet kervanının artarak devamı, parlak projelerin birbirine eklemlenerek sürmesi, zincirleme yatırımların hız kesmeden temini için Adana Cumhur İttifakı'nda uzlaşmalıdır.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin iyice kökleşmesi, olması gerektiği gibi yerleşmesi ve üst düzeyde olgunlaşması için 31 Mart’ta en makul sonucun alınması gerekiyor. Yerel yönetimlerle yeni hükümet sistemi milli bekamız açısından uyumlu olmak zorundadır. Yeni 15 Temmuzların yaşanmaması için bu mecburidir. Türk ve İslam düşmanlarına gün doğmaması için 31 Mart Cumhur İttifakı'nın zaferini müjdelemelidir. Çünkü Türkiye'nin ve Türk milletinin etrafındaki çember daralmıştır. Bu nedenle 31 Mart seçimleri var oluşumuzun, yani bekamızın seçimidir. 31 Mart Türk milletinin başarısı olmalıdır. 31 Mart'tan Türkiye kazançlı çıkmalıdır. 82 milyon el ele verip işbirlikçileri, ihanet lobilerini, zilleti bertaraf etmelidir. CHP'ye oy veren kardeşlerim, Cumhur İttifakı sizi de kucaklayacaktır. İP'e oy veren kardeşlerim, Cumhur İttifakı'nın yüreği sizleri alacak kadar geniştir. Kürt kökenli kardeşlerim gelin HDP'nin, PKK'nın oyununu bozun. Sizleri istismar etmelerinin önüne geçin. Gelin, anaları ağlatan, kanımızı döken, canımızı alan, huzurumuza kasteden teröristleri, bölücüleri birlikte tasfiye edelim, gelin Cumhur İttifakı'nda samimiyetle buluşalım.” diye konuştu.

Mitinge AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Ak Parti İl Başkanı Şerif Güler, MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni ve çok sayıda MHP ve Ak Parti’den isim katıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 09:03

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42