TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İmamoğlu Saraçhane'de: Halk bizi seçerek bize ne mesaj verdiyse hükümete de verdi

Kesin olmayan sonuçlara göre 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul'u bir kez daha kazanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'de yurttaşlara seslendi.

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2024 01:28
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 01:28
Kaynak: Haber Merkezi
İmamoğlu Saraçhane'de: Halk bizi seçerek bize ne mesaj verdiyse hükümete de verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kesin olmayan sonuçlara göre 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul'u bir kez daha kazandı. İmamoğlu, Saraçhane'de ceketi çıkartarak bir kez daha kolları sıvadı.

İmamoğlu, konuşmasında "Bu şehir bize Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir" ifadelerini kullandı. Yurttaşlara hitap eden İmamoğlu, kazanılan zaferi kutladı ve İstanbul'a hizmet etmek için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

"16 milyon İstanbullu kazandı. Kutlu olsun. Bu seçimin kaybedeni yok. Bizim olduğumuz yerde öteki yok.

Milletin her ferdine, her inancına, bütün mezheplerine, bu şehrin Kürtlerine, her etnik kökenden insanına hayırlı olsun.

Bu şehir bize Fatih Sultan Mehmet'in emaneti. Bir çağ kapattı bir çağ açtı. Biz de bu seçim ile birlikte bu kenti baskısı altına alan birçok kötülüğü kenara ittik. Bu şehrin parasının çarçur edilemesini kenara ittik. Bu şehirde yeni bir kültür başladı. Milletin parası artık milletin oldu. Bundan yüz yıl önce bu şehir beş yıl işgal altında kaldıktan sonra tekrar bu şehrin kurtuluşuyla bu şehir aynı zamanda bize Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetidir

Buradan bazı teşekkürleri etmek istiyorum. Bu yolculuğun en güçlü şekliyle birlikte tasarlayarak güçlü bir başarı elde etmemizi sağlayan Özgür Özel'e teşekkür etmek istiyorum. Partinin milletvekillerine, parti meclis üyelerimize teşekkür etmek istiyorum. İstanbul'da tek bir oyumuza bile zeval gelmemesini sağlayan il başkanımız Özgür Çelik'e teşekkür etmek istiyorum. Partimizin yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum. İstanbul Gönüllüleri'ne teşekkür etmek istiyorum. 

"İSTANBUL'DA İSRAF DÖNEMİ BİTTİ. PARTİZANLIK BİTTİ"

İstanbul ittifakı toplumun içselleştirdiği, 16 milyon İstanbulluya yürekten teşekkür ediyorum. Bizler bu seçimi bitirdikten sonra halk bize ne mesaj verdi diye düşünüyorum. Halk rakiplerimize, sayın Cumhurbaşkanına ne mesaj verdi?

Sizler bize dediniz ki İstanbul'da israf dönemi bitti. Partizanlık bitti bitti. Partizanlık yok, liyakat var. Halkçı belediyecilik var. Bu anlayış kazanmaya devam edecek. Her İstanbulluya eşit ve adil hizmetin ulaştığı dönem devam edecek. Milletimiz bize dedi ki hızını arttır.

Halk bizi seçerek bize ne mesaj verdiyse hükümete de verdi. İstanbul'a hizmette seçilen seçilene saygı gösterecek. Vesayet kuramaz. Kanal yok, kanal yok. İstanbul var

Millet bugün ben barıştan, huzurdan, demokrasiden, adaletten yanayım dedi. İstanbul mesajını vermiştir. İstanbul bu işi noktalamıştır. Bundan sonrası için artık herkes ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor. İşte böyle bir dönem olsun istiyoruz. Vatandaşımızın lehine olsun istiyoruz. Ben temenni ediyorum ama millet diyor ki ben emir veriyorum. Millet emir verir, bir kişi emir vermez.

Yöneticiler milletten talimat alır. Bir kişinin vesayet dönemi bugün itibariyle bitmiştir. Cumhuriyet ve demokrasi bugün itibariyle tam yol ileri demiştir. Bugün millet kazandı. Millet kazanmaya devam edecek. Çok daha güzel bir geleceğe koşacak. Yarın mis gibi bir bahar gününe uyanıyoruz. Yarın sabah mis gibi demokrasi, barış, huzur, kardeşlik, insanlık kokacak. 

CHP'YE GEÇEN BELEDİYELERİ SAYDI

Çekmeköy, Eyüpsultan, Sancaktepe, Tuzla, Şile, Üsküdar bizimle. Rekabetin devam ettiği ilçelerimiz var. İl başkanımla beraber karargaha, il başkanlığına gideceğiz ve sabaha kadar devam edeceğiz. Yarın sabah kim seçilirse seçilsin, 39'u da bu kardeşiniz için eşitti. Biz seçilene saygı duyar, sandıktan çıkanı emir kabul ederiz. 

Kolları sıvadım, sizden enerjimi aldım. Bizi bu 5 yıllık yolculukta bizi kimse çekemez. O değerli sloganı birazdan atacağız ama benim çilemi çeken eşime, çocuklarıma hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Anneme, babama, akrabalarıma teşekkür ediyorum. Bu hizmet döneminde çok az görüyorum. Bizim anlayışımızda siyaset eş, dost, akraba yeri değil, olmadı, olmayacak."

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.