banner6

Mobilya sektörünü dünyaya hakim kılacak tesis Adana'da açıldı

Gizir A.Ş, Türkiye'nin ilk, dünyanın ikinci Polylac mdf üretim tesisini Adana'da hizmete açtı. İthalatı azaltıp, ihracatı arttırarak cari açığa merhem olacak 20 milyon dolarlık yatırımın mobilya sektörüne ciddi hareket getireceği bildirildi.

Mobilya sektörünü dünyaya hakim kılacak tesis Adana'da açıldı
Mobilya sektörünü dünyaya hakim kılacak tesis Adana'da açıldı

 

  ADANA (İHA) - Gizir A.Ş, Türkiye'nin ilk, dünyanın ikinci Polylac mdf üretim tesisini Adana'da hizmete açtı. İthalatı azaltıp, ihracatı arttırarak cari açığa merhem olacak 20 milyon dolarlık yatırımın mobilya sektörüne ciddi hareket getireceği bildirildi. 

  Gizir A.Ş. ayda 90 bin adet Polylac üretim kapasiteli yeni tesisini Adana'da hizmete açtı. Firma, Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütçü, SGK İl Müdürü Muhammet Gerçek, ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy'un açılışına katıldığı tesisten 45 ülkeye olan ihracatını artırmayı hedefliyor.

  Yeni üretim tesislerinde 20 milyon dolar yatırımı ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Gizir A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İsa Gizir, mutfak, yatak odası, yemek odası, genç odası takımları başta olmak üzere mobilya sektörünün her alanında kullanılabilen ürünlerinin geçtiğimiz Nisan ayı itibariyle üretilmeye başlandığını kaydetti. Aynı zamanda Akdeniz Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İsa Gizir, üretimlerinin yüzde 50'sinin 45'den fazla ülkeye ihraç edildiğini belirtti. Gizir, dünya'nın dört bir yanından gelen misafirlerine geniş bir ürün yelpazesi sunduklarını, ihracat yaptıkları ülke sayısının her geçen gün arttığını söyledi. 'Polylac' üretimi ile de Türkiye'de ilk, dünyada ise iki firmadan biri olmanın gururunu yaşadıklarını anlatan Gizir, "Ülke ekonomisine katma değeri yüksek bir üretimle katkı sağladığımızdan dolayı çok mutluyuz" diye konuştu.

  Üretim ve Ar-Ge çalışmalarından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yıldıray Gizir, iki yılı aşkın bir süredir üzerinde çalışılan yeni 'Polylac' ürünün mobilya sektörüne yeni bir heyecan getireceğini belirtti. Yıldıray Gizir, "83 yeni renk ve desende piyasaya sunulan mobilya hammaddesi Polylac,  modern, klasik ve fantezi tarzlarda, sıra dışı desen ve renklerde, göz alıcı mobilyalar üretmeyi mümkün kılıyor. Yeni ürünü alternatiflerinden farklı kılan en büyük özellik, yüksek yüzey kalitesi, çizilmezlik, derinlik etkisi, ayna efektinde parlaklık ve çevre dostu bir ürün olması" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER