TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özdağ: Ülkemizin en önemli gündemi, hiç şüphesiz yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçak

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nde yapılan ziyaret sonrasında açıklamada bulundu. Özdağ, Türkiye'nin gündeminin başında gelen 13 milyon sığınmacı ve kaçak konusuna dikkat çekerek, sınırlardaki güvenliğin artırılması için yasal düzenlemeler önerdi.

Haber Giriş Tarihi: 04.07.2024 17:02
Haber Güncellenme Tarihi: 04.07.2024 17:51
Kaynak: BÜLTEN

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ile Zafer Partisi Başkanlık Divanı Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etti. Ziyaret sonrası Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Özgür Özel basın açıklaması yaptı.

Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Cumhuriyet Halk Partisi Sayın Genel Başkanını ve Genel Merkezini ziyaret ettik. Ziyaretin nasıl yapılacağına dair bayramda zaten bir sohbetimiz olmuştu. Ülkemizin en önemli gündemi, hiç şüphesiz yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçak ve her gün bin ile bin 250 kişi sınırlarımızdan geçerek Türkiye'ye girip değişik illere dağılıyorlar. Bunların durdurulması, bu sayının azaltılması konusunda bazı somut ve yasal düzenleme gerektiren önerilerimiz vardı” dedi.

özdağ

“Sınırdaki askeri birliklerimizin yeni bir hukuki düzenleme ile silah kullanma yetkisinin genişletilmesi”

Özdağ açıklamasında şunları söyledi: “Bu önerilerimizi Sayın Genel Başkana ve Cumhuriyet Halk Partisi heyetine Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde üzerinde düşünülmesi için ilettik. Sağ olsunlar, ilgiyle dinlediler, not aldılar, bazı sorular sordular ve belirli değerlendirmeler yaptık bu yasal düzenlemelerle ilgili. Bunlardan bir tanesi, Ottawa Anlaşmasından Türkiye'nin geri çekilmesiyle ilgili bir öneri.
Diğeri ise, sınırdaki askeri birliklerimizin yeni bir hukuki düzenleme ile silah kullanma yetkisinin genişletilmesi. Bunları değerlendirecekler ve gereken kurumlarla nasıl bir iletişim içerisinde olacağını da ifade etti. Teşekkür ediyorum tekrar bu toplantı için. Toplantının amacı ‘Türkiye daha güvenli olsun du ve bu doğrultuda da ben de görüşmelerimizin devam edeceğini umuyorum” dedi.

ümit özdağ

“Bozkurtla karşılaşanlar birbirlerine Türk olduklarını göstermek için bozkurt yaparlar”

Basın mensuplarının “Bozkurt” işareti üzerinden sürdürülen tartışmaları sorması üzerine Prof. Dr. Ümit Özdağ açıklamasında şunları söyledi: “Bu Türk milletinin 2 bin yıldan beri işareti. Bozkurtla karşılaşanlar birbirlerine Türk olduklarını göstermek için bozkurt yaparlar. Bu herhangi bir siyasi partiyle ilgisi yok. Afganistan'ın kuzeyinde yaşayan Türkler de yapıyor bunu. Sibirya'da yaşayan Türkler de yapıyor. Azerbaycan'da yapan, Tebriz'de on binlerce kişi yapıyor bunu. Bence Alman devletinin, bozkurt yapanlarla değil de Hitler işareti yapanlarla uğraşması daha isabetli olur.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.