banner6

Rönesans'tan eğitim projesi

Türkiye ve Rusya'da bulunan yaklaşık 2 milyar dolarlık ticari gayrimenkul portföyüne sahip bir gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi olan Rönesans Gayrimenkul Yatırım, bir ilki gerçekleştirerek, İstanbul Küçükyalı'daki yeni alış veriş, iş merkezi ve otel projesine okulu da dahil ediyor.

Rönesans'tan eğitim projesi
Rönesans'tan eğitim projesi

 

  ADANA (İHA) - Türkiye ve Rusya'da bulunan yaklaşık 2 milyar dolarlık ticari gayrimenkul portföyüne sahip bir gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi olan Rönesans Gayrimenkul Yatırım, bir ilki gerçekleştirerek, İstanbul Küçükyalı'daki yeni alış veriş, iş merkezi ve otel projesine okulu da dahil ediyor. 

  Rönesans Yönetim AŞ Genel Müdürü Süha Günel Adana Optimum Outlet Alışveriş Merkezi'nin 1. kuruluş yıl dönümü kutlamaları sırasında Adana'da yaptığı açıklamada, Rönesans Gayrimenkul'ün, alışveriş merkezi halkalarına İstanbul, Ankara ve Adana'dan sonra İzmir'i de ekleyerek, Türkiye'nin lokomotif kentlerinde yerini aldığını söyledi.

  Günel, alışveriş merkezinden çok yaşam alanı inşa ettiklerine dikkati çekerek, "Bu kapsamda, Türk Eğitim Derneği ile de anlaşma yaptık. TED Rönesans Koleji'ni 2013-2014 eğitim öğretim yılına yetiştirmeye çalışacağız ve bu yatırım sosyal sorumluluk çerçevesinde gerçekleşecek, yaklaşık 40 milyon dolarlık bir projedir" dedi.

  Yakın zaman içerisinde Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'ta, bir farklı tasarımla da Samsun'da alışveriş merkezi açacaklarını ifade eden Günel, şunları söyledi:

  "Samsun'daki projemiz, Rönesans Gayrimenkul Yatırım bünyesinde farklı bir yapıda olacak.  'Türkiye'nin en büyük caddesi' diye tanımladığım Karadeniz Otoyolu üzerinde oteli ve alış veriş merkeziyle Samsun'un ve o bölgenin hakikaten özlemini çektiği bir yaşam alanı olacak."

  Geliştirme aşamasında oldukları 12 ticari gayrimenkul projelerinin bulunduğunu anlatan Günel, bu projelerin 2015 yılında tamamlandığında toplam kiralanabilir alanlarını yaklaşık 1 milyon metrekareye ulaştırmayı hedeflediklerini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER