banner6

Akdeniz Koleji'ne Tübitak ödülü

Özel Akdeniz Okulları öğrencileri, Türkiye genelinde düzenlenen "43.TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Proje Yarışması"na 7 projeyle katılmıştı. Ankara'da yapılan Türkiye seçmelerine 2 proje götüren Akdeniz Koleji öğrencileri Adana'ya başarıyla döndüler.

Akdeniz Koleji'ne Tübitak ödülü

Akdeniz Koleji'ne Tübitak ödülü

 

 

  ADANA (İHA) - Özel Akdeniz Okulları öğrencileri, Türkiye genelinde düzenlenen "43.TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Proje Yarışması"na 7 projeyle katılmıştı. Ankara'da yapılan Türkiye seçmelerine 2 proje götüren Akdeniz Koleji öğrencileri Adana'ya başarıyla döndüler. 

  Akdeniz Koleji orta öğretim öğrencilerinden İrem Karatop ve Canan Tatar'ın hazırladığı ve Lise Fizik Öğretmeni S. Evren Özyandı'nın danışmanlığını yaptığı Temel Fizik projesi, bölge birinciliğinin ardından Ankara'da yapılan final yarışmasında da başarı kazanarak Türkiye Dördüncüsü oldu ve Teşvik ödülü almaya hak kazandı.

  Bölge seçmelerinde yedi projesi sergilenen ve dördü ödül alan, Türkiye seçmelerine iki proje ile Adana'yı temsil eden Akdeniz Koleji öğrencileri Adana'ya Türkiye dördüncüsü olarak döndüler.

  Akdeniz Koleji Genel Müdürü Aycan Aktürk, başarılı olan öğrencileri ve öğretmenlerini kutlayarak, son yıllarda kazanılan başarılarla Akdeniz Koleji'nin yükselen değer olduğunu ve başarılarının her alanda devam edeceğini söyledi.

  Aktürk, hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirterek, "Öğrencilerimiz, uzun zamandır bu yarışmaya iddialı ve kararlılıkla hazırlandılar. Şimdi bu çalışmaların sonucunu görmenin sevincini hep birlikte yaşıyoruz" dedi.

  Fizik öğretmeni Evren Özyandı da projeler konusunda bilgi verirken, şunları kaydetti:

  "Öğrencilerimiz Canan Tatar ve İrem Karatop 'Çok İşlevli Cam ve Seramik Ürünleri İçin Yarı İletken Fotokatalitik İnce Filmlerin Geliştirilmesi Yapılarda Isı Yalıtımlı ve Güneş Yardımı ile Kendini Temizleyen Cam Kullanımı" adlı proje ile yarışmaya kabul edildiler. Bu projeler Ankara'da Türkiye dördüncülük elde ederek bizleri çok mutlu etti. Öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.  

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER