banner6

Her şey ‘Eren Bebek’ için

Adana’nın Yüreğir İlçesi kırsal Yunusoğlu Mahallesi’nde yaşayan Keziban ile Davut Akatekin çiftinin SMA hastası yavruları Şehmus Eren’in tedavisi için futbol turnuvası düzenleyen gençler yardım kampanyası başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in de destek verdiği ‘Yunusoğlu Mahallesi 2021 Şehmus Eren Yaşasın Futbol Turnuvası’nda 12 takım mücadele edecek ve toplanacak tüm yardımlar Eren bebeğin hastalığının tedavisi için kullanılacak.

Her şey ‘Eren Bebek’ için

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana’nın Yüreğir İlçesi kırsal Yunusoğlu Mahallesi’nde yaşayan Keziban ile Davut Akatekin çiftinin SMA hastası yavruları Şehmus Eren’in tedavisi için futbol turnuvası düzenleyen gençler yardım kampanyası başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in de destek verdiği ‘Yunusoğlu Mahallesi 2021 Şehmus Eren Yaşasın Futbol Turnuvası’nda 12 takım mücadele edecek ve toplanacak tüm yardımlar Eren bebeğin hastalığının tedavisi için kullanılacak.

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Yunusoğlu Mahallesi’nde SMA hastası Şehmus Eren’e destek için “Yunusoğlu Mahallesi 2021 Şehmus Eren Yaşasın Futbol Turnuvası” düzenlendi. Hafta sonu start alan turnuvada hem Yunusoğlu, hem de çevre mahallelerden gençlerin katıldığı 12 takım mücadele edecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Yüreğir İlçe Belediyesi’nin gençlerin spor yapabilmesi, madde bağımlılığıyla mücadele, SMA hastalarıyla ilgili farkındalık oluşturulması ve halk için çeşitli tesisler kurulması amacıyla turnuvaya destek verirken, toplanacak yardımlar minik Eren’in tedavisi için bağışlanacak.

Belediye Başkanları Zeydan Karalar ve Fatih Mehmet Kocaispir’in başlama vuruşuyla başlattı turnuva 19 Haziran 2021 tarihinde sona erecek.

YARDIM KUTUSU

Turnuvada mücadele eden sporcular belirli bir bağış karşılığı ekiplere katılırken, maçları izlemeye gelen taraftarlar için de yardım kutusu saha kenarında bulundurulacak. Ayrıca turnuvaya gelemeyenler ise minik Eren için açılan hesaba yardımda bulunabilecek.

EREN’İN TEDAVİSİ İÇİN GEREKLİ İLAÇLARIN FİYATI ÇOK YÜKSEK

Erken doğumla dünyaya gelen SMA hastası Eren bebeğin sağlığına kavuşması için Zolgensma Gen tedavisi yapılması gerekiyor. Ancak Eren’in anne ve babası Keziban - Davut Akatekin çifti maddi imkansızlıklar nedeniyle son derece pahalı olan bu tedavinin masraflarını karşılayamıyor.

Eren tedavi edilmezse sakat kalacak ya da hayatını kaybedecek. Yüreğir’de yaşayan ve maddi imkânsızlık sıkıntısı çeken çift, yavrularının tedavi masrafları için hayırseverlerden destek bekliyor.

Doktorlar, Eren bebeğin en geç iki yaşına kadar Zolgensma adlı ilacı alması gerektiğini belirtirken, ilacın uygulanması ise ancak ABD’de mümkün olduğunu söylüyor. Ailenin iletişim bilgileri: 0 541 552 87 12 veya 0 543 897 11 64

EBEVEYNLERDEN DESTEK ÇAĞRISI

Tedavi için maddi durumu yetersiz olan çift, çocuklarını yaşatmak için bir kampanya başlatarak, hayırseverlerden destek bekliyor. Anne Keziban Akatekin, minik yavrusunun her gün gözleri önünde erimesini izlediğini belirterek, yardım çağrısında bulunuyor. Eren’in annesi; “Gelirimiz yok. Belirtilen paraları vermemiz imkansız. Eren 26 haftalıkken dünyaya prematüre olarak geldi. 65 gün küvezde kaldı. Solunum sıkıntısı çekiyordu. 6 aylıkken SMA teşhisi konuldu. 4 doz Spirinza adlı ilaçtan uygulandı. 10 aylıkken yoğun bakıma girdi. Solunum cihazına bağlı olarak 2 ay kaldı. Ardından solunum yoluna delik açıldı. Şuan hiç bir tedavi almıyor. Sadece fizik tedavisi görüyor. Yavrumu yaşatmak için lütfen bize destek olun” diyerek yardım bekliyor.

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN DESTEK

Düzenlenen turnuvada yer alan ve çevresindeki arkadaşlarını da kampanyaya destek olması için futbol takım kuran Kemal Pamuk, “Yunusoğlu mahallemizde madde bağımlığına, hem de Eren bebeğin SMA hastalığına dikkat çekmek için futbol turnuvası düzenliyoruz. 5 Haziranda başladı ve 19 Haziran 2021 tarihinde sona erecek. Turnuvamıza Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Yüreğir ilçemiz Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir de destek verdi. Teşekkür ediyoruz.

Tüm mahalle ve civardaki köyleri davet ettik. Sonuçta Eren bebek bizim bebeğimiz, köyümüzün, mahallemizin, ülkemizin kısaca bizim insanımız. Ailesinin durumu ortada.. Biz elimizden geleni yapıyoruz ve bundan sonra da gereken her türlü etkinlikleri yapacağız.

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Tüm ülkemizden ve hatta dünyanın her köşesinden yardım bekliyoruz. Bizim elimizden gelen şimdilik bu ancak sonrasında kampanyalarımız olacak. Mahallemizden çok kişi turnuvada kendince sponsorluklar üstlenerek gerekli yardımda bulundu. Turnuvaya katılıp destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Mahalle sakinlerinden Mustafa Tutuş da turnuvada yer alarak bir katkı sağladıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Yunusoğlu mahallemizin ve çevre köylerden arkadaşlarımızın, gençliğin yoğun ilgi gösterdiği turnuvada her yaştan insanımız katıldı. Katılanlar kendi güçlerince yardımda bulundular.

Gençliğin bir araya gelerek gösterdiği dayanışmayı önümüzdeki ileriki günlerde bir üst boyuta taşıyarak beldeler arası turnuvaya dönüştürmeyi hedefliyoruz. Şimdilik hedefimiz Eren bebeğimiz için gerekli yardımı toplayarak sağlığına kavuşmasını sağlamak..

Bu konuda yaptığımız çalışmamız eminim ki tüm ülkemize yayılacak ve gerekli yardım toplanacaktır. İnsanlarımız bu konuda çok duyarlı.. Biz küçük bir yer olarak bu kadar güzel bir çalışma yaparak dikkat çektiysek, ülkemizin dört bir yanında daha fazlası gelecektir. Katılımda bulunan ve destek verem herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER