banner6

TSYD Kupasında en büyük Yüreğir

İlkhaber Gazetesi, TSYD Adana Şubesi’nin bu yıl ilkini Yüreğir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirdiği ‘Mini Futbol Turnuvası’nda üçüncülük kupası aldı.

TSYD Kupasında  en büyük Yüreğir

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) - Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi’nin Yüreğir Belediyesi sponsorluğunda 16 takımın katıldığı ‘Mini Futbol Turnuvası’ sona erdi. Son gün yapılan karşılaşmada Yüreğir Belediyesi Basın Spor şampiyonluk kupasını kaldırırken, turnuvada ikinciliği TSYD Adana Yönetim, üçüncülüğü İlkhaber Gazetesi, dördüncülüğü ise Valilik basın elde etti.

KOCAİSPİR, GÖSTERİ MAÇINA KATILDI

Yarı final maçları öncesi Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir’in de katılımıyla gösteri maçı düzenlendi. Başkan Kocaispir gazeteci çocuklarıyla futbol oynadı karşılaşma sonunda centilmenlik madalyalarını sundu. Gösteri maçı sonrası TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, TSYD genel kurullarının divan başkanlığını yapan Erdal Fernergiz, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir’e turnuvaya katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu.

Yine turnuvanın hakemliğini yapan İrfan İşisağ ile istatistiklerini tutan İpek Dinçkalmış’a madalyalarını Yüreğir Belediye Başkanı Kocaispir taktı.

Kocaispir, çocuklara ve katılımcılara teşekkür etti. TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, dostluğun ve arkadaşlığın pekiştiği turnuvanın gelecek yıllarda daha da güzelleşeceğini söyledi.

TURNUVA ŞENLİK HAVASINDA 2 GÜN SÜRDÜ

TSYD Nihat Geven Tesisleri’nde 2 gün süren ve çim alan üzerinde minyatür kaleler eşliğinde oynanan turnuvaya gazete, dergi ve kurumların basın bürolarından 16 takım katıldı. Turnuvanın yarı final bölümünde TRT-Yüreğir Belediyesi Basın, Valilik-Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İlkhaber Gazetesi - Metropol Gazetesi, TSYD Adana Yönetim Barış gazetesi ile karşı karşıya geldi.

Yapılan karşılaşmalarda, TSYD Adana Yönetim, İlkhaber Gazetesi, Yüreğir Belediyesi Basın ile Valilik Basın rakiplerini yenerek bir üst tura çıktı. Yeniden yapılan kura çekiminde TSYD Adana Yönetim -İlkhaber Gazetesi ile Yüreğir Belediyesi Basın - Valilik Basın ile eşleşti.

Yarı Final maçında TSYD Adana Yönetim ile Yüreğir Belediye Basın rakiplerini yenerek şampiyonluk için karşı karşıya geldi. Çetin geçen karşılaşmalar sonunda Yüreğir Belediye Basın, TSYD Adana Yönetim’i mağlup ederek şampiyonluk kupasını kaldırdı. TSYD Adana Yönetim ikinci, İlkhaber Gazetesi üçüncü, Valilik Basın ise turnuvanın dördüncüsü oldu.

Turnuvada Şampiyon olan Yüreğir Basın spor takımına kupasını TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın verdi. Nike Hürspor’un yaptırdığı Milli Takım formaları da Yüreğir Belediyesi Futbol Takımı’na sunuldu.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR EDİLDİ

TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, kapanış konuşmasında katkı koyan herkese teşekkür etti. Çakın, “Adana spor camiası için bu sene yine bir ilke imza attık. Spor basını camiası olarak birlik, beraberlik, kaynaşma içerisinde geçmesi dileğiyle keyifli, güzel bir havada mini futbol turnuvasını yaptık.

Tüm sosyal ve kültürel etkinliklerimizde olduğu gibi bu turnuvada da amaç kaynaşmayı ve dostluğu sağladık.. Bizleri yalnız bırakmayan ve turnuvamıza katılarak renk katan üye eşlerimiz ile çocuklarımıza da teşekkür ediyoruz. Şenlik tadında başlayan turnuva yine şenlik tadında tamamladık. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

FAIR PLAY ÖDÜLLERİ KADINLARIN

Turnuvada fair play kupası kadınların oldu. Kupalar İlkhaber Gazetesi’nden Funda Bozan ile Sportürk Gazetesi’den Ceren Türk’e verildi. Turnuvanın gol krallığı ödülünü ise 16 golle İlkhaber Gazetesi’nden Ahmet Akdeniz elde etti.

Sarıçam Belediyesi’nin forma sponsoru olduğu etkinlikte belediye spor işleri müdürü Kadir Gül’e TSYD adına yaptırılan teşekkür plaketini Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar takdim etti. Üye eş ve çocuklarının da katıldığı turnuva şenlik havasında geçti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42