Sultanlar Ligi’nde yeni sezona sayılı günle kala Adana, güzel bir turnuvaya ev sahipliği yapacak. Bu kentimizin Sultanlar Ligi’nde tek temsilcisi olan Çukurova Belediyesi Spor Kulübü için hem ön hazırlık hem, hem de çok değerli olan bir kupa..

Evet! Adana, en son tam 20 yıl öncesinde yapılan ve bu yıl yeniden yapılacak olan TSYD Adana Şubesi Kupası’na ev sahipliği yapacak. Kupa için düzenlenen turnuvada Sultanlar Ligi’nden Çukurova Belediyesi SK, Ankara'dan Karayolları ve PTT SK, Antalya'dan Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop ekipleri ter dökecek.

Turnuva 15-16-17 Eylül yani bugün itibariyle başlayıp, tam 3 gün sürecek. İlk maç bugün saat 16.00’da Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop ile PTT SK arasında olurken, ardından ikinci maç saat 18.00’de Çukurova Belediyesi SK ile Karayolları SK arasında oynanacak. Ayrıca biletler sadece 20 TL ve tek bilet ile aynı gün oynanan iki maç izlenebilecek. Eminim ki Adana’mız büyük ilgi gösterecek ve salonu tamamen dolduracaktır.

Adana olarak sporun her dalını seviyoruz. Voleybolu da çok seviyoruz. Sonuçta o branşta da devler liginde oynayan ekibimiz var ve onları yalnız bırakacak değiliz. Bir de böyle önemli bir kupanın ilimizde yapılması bizim için ayrı bir şans bence..

Bu sezon kentimizin güzide ekibi Çukurova Belediyesi SK, gerçekten iyi transferler yaptı ve oluşturduğu güçlü kadrosuyla sezona da damgasını vuracaktır. Geçtiğimiz yıl kıl payı kaçan play-off hattı bence bu sezon olacaktır.

Sezon öncesi TSYD kupasıyla onu taçlandırmaları ise ayrı bir mutluluk verecektir. Sezon öncesi düzenlenecek olan turnuvada hem yeni transferlerimizi görme şansı da bulacağız. O bakımdan TSYD Adana Şubesi Kupası’nı almalarını canı gönülden istiyoruz.

Ve bence Sultanlarımıza kupa çok yakışacak. Keyifli bir turnuva dileğiyle..