GÜNCELLEME - Hatay'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı GÜNCELLEME - Hatay'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı

Bayram BULUT
İLKHABER (İLKHABER) – Mardin’in Mazıdağı İlçesi’ne bağlı mahallelerde bulunan taziye evlerinin mobilya ihtiyaçları ilçe belediyesi tarafından karşılandı. Köylüler Mazıdağı Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Görmüş’e teşekkür etti.
Şehir yayası kapsamında büyükşehirlerde bulunan köyler mahalle statüsüne kavuşmuştu. Mazıdağı İlçesi’nde bulunan köylerde bu kapsamda mahalle statüsü kazandı. İlçede yer alan mahallelerde köylüler tarafından cenazelerin olduğu zaman taziyelerin yapılması karara alındı. Bazı köylerde bu taziye evleri imece yöntemi ile yapıldı. Taziye evlerinin eksiklikleri tek tek tamamlanmaya çalışılırken, bu süreçte cenazeler olduğunda bu taziye evleri kullanılmaya başlandı. 
Ancak taziye evlerinin içerisinde oturacak alan sıkıntıları yaşandı. Belediyeden masa sandalye talebi eden köylüler, taziyelerine gelen malzemeler ile yapmaya çalıştı. Taziye evlerinde yaşanan sorunlar ve talepleri değerlendiren Mazıdağı İlçe Belediyesi konuya duyarlı yaklaştı. Bu taziye evlerine bir destekte Mazıdağı İlçe Belediyesi’nden geldi. Belediye tarafından eksiği olan taziye evlerinin mobilya ihtiyaçları tek tek giderildi. 
Oturulacak mobilyalar ve sehpalar gönderiler taziye evleri tamamen eksiksiz kullanılabilir bir hale ulaştı. Köylüler Mazıdağı Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Görmüş’e teşekkürlerini sunarak başarılar diledi. Belediye tarafından yapılan bilgilendirme paylaşımlarında ise, “Belediyemiz tarafından kırsal Aksu, Bilge, Meşeli, Sakızlı, Gündoğan Mahallelerinde bulunan taziye evinin mobilya ihtiyacı karşılandı” ifadelerine yer verildi.