banner6

Çukurova Kaymakamlığı’ndan E-Robotics Projesi

Çukurova Kaymakamlığınca yetişkin eğitimini hedef alan yeni bir proje geliştirildi. Çukurova Kaymakamlığı yetişkin eğitimine yönelik yeni bir Erasmus+ Projesine ortak oldu. 4. Sanayi Devrimi adı verilen projede yetişkin eğitimi için Mobil Robotik E-Öğrenme Kursu başlatıldı. Proje kapsamında bir Mobil Robotik E-Öğrenme Kursu Platformu oluşturulacak.

Çukurova Kaymakamlığı’ndan E-Robotics Projesi

ADANA- Çukurova Kaymakamlığınca yetişkin eğitimini hedef alan yeni bir proje geliştirildi. 4. Sanayi Devrimi adı verilen projede yetişkin eğitimi için uluslararası Mobil Robotik E-Öğrenme Kursu başlatıldı.

 

Proje hakkında verilen bilgiye göre, Romanya, Portekiz, Yunanistan ve Türkiye’den Çukurova Kaymakamlığının dahil olduğu, Seyhan Halk Eğitim Merkezi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği E-Robotics “E-Learning course on Mobile Robotics for Adult Education: the fourth industrial revolution” projesinin ilk toplantısı 20-21 Ocak 2020 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirildi.

Projenin temel amacının, mobil robotik alanında yetişkin eğitimi eğitmenleri için bir E-Öğrenme kursu tasarlayıp eğiticilerin ve öğrencilerin teknik becerilerini geliştirmelerini sağlamak ve hesaplamalı düşünme ve problem çözme gibi yeni beceriler kazanmalarına öncülük etmek olduğu belirtilerek, “Platform oluşturulduktan sonra, E-öğrenme Eğitim Kursu Yetişkin Eğitimi eğitmenleri ile uygulamaya konulacaktır. Proje süresi 24 ay olarak belirlenmiştir. Proje sonunda pedagojik uygulamalar ile ilgili deneyimleri hakkında bir kitap üretilecektir” denildi.

20-21 Ocak 2020 tarihlerinde Adana’da bir otelde düzenlenen ve 2 gün süren toplantıda, projenin ortak kilometre taşları hakkında çalışma oturumu yapılarak, proje yönetimi, kalite planı faaliyetleri ve entelektüel çıktılar üzerinde görüşler paylaşıldı. Ayrıca gelecek dönem için görev tablosunun revizyonu konuşulurken, toplantının iç değerlendirmesi yapılarak, toplantı sonunda sertifikaların teslimi gerçekleştirildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42