AYDIN GÖKÇEOĞLU

ADANA (İLKHABER)- Tenis Europe Adana Cup 148 Under şampiyonası sona erdi. Sarıçam Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen ve Anadolu Gazetecileri Spor Yazarları Derneği iş birliği ile Basın Özendirme Yarışması düzenleniyor.

Sarıçam Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen ve Anadolu Gazetecileri Spor Yazarları Derneği iş birliği ile 3 farklı kategoride düzenlenen yarışmada Haber, Fotoğraf ve Sayfa Düzeni dalında yarışma düzenleniyor. Yarışmaya girecek olan basın mensuplarına yayınlanmış eserlerini en geç 1 Haziran 2023 saat 16:00’da AGSYD Derneği Genel Sekreterliğine teslim edilmesi gerektiği çağrısı yapıldı.

Düzenlenecek yarışmada, ön elemelerin ardından Sarıçam Belediyesi, Çukurova Üniversitesi iletişim Fakültesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, AFAD ve Anadolu Gazetecileri Spor Yazarları Derneği yetkililerinden oluşan jüri üyeleri tarafından seçilerek kazananlar duyurulacaktır.

Tennis Europe Adana Cup 148 Under şampiyonası Adana Atlıspor Tesisleri’nde düzenlenen ödül töreni ele sona erdi

Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nün (ATDSK) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Tennis Europe Adana Cup 148 Under organizasyonu dün Grand Tenis Akademisi Sahasında düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Turnuvanın ödül törenine Adana Vali yardımcısı Mustafa Yiğit, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Muzaffer Çintımar, Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Mustafa Boz, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Sarıçam Belediyesi Spor Müdürü Kadir Gül, Tenis Federasyonu İl Temsilcisi Ferudun Acar, Atlıspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Besim Özer, antrenörler, hakemler sporcular ile sporcu velileri katıldı.

Tennis Europe Adana Cup 148 Under organizasyonu sponsorluğunu üstlenen Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, “sporun her türlüsüne destek veriyoruz. Biz Sarıçam ilçesini spor kenti yapmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Her zaman sporun ve sporcunun yanındayız ve destekçisiyiz. Gençler ve çocuklarımız ülkemizin ve kentimizin gelecekte yöneticileri olacaktır. Bu nedenle Sarıçam Belediyesi olarak gençlere ve gençliğe büyük önem veriyoruz. Sporun hangi dalı olursa olsun gençlerimizin emrindeyiz. Sarıçam ilçemiz şimdi olduğu gibi gelecekte de sporla anılacaktır” diye konuştu.

Çukurova’nın Sultanları’nda 2 transfer daha Çukurova’nın Sultanları’nda 2 transfer daha

1-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve çekişmeli müsabakalara sahne olan turnuvada Kadınlar şampiyonu Mira Karatogma kupasını Adana Vali Yardımcısı Mustafa Yiğit’in elinden aldı. Erkekler şampiyonu Leo Ozan Sihan’a kupasını Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ verirken, Kadınlar finalisti Bahar Kılınç ve erkekler finalisti Çağan Çetin de kupalarını alan sporcular oldu.

Toplam 85 sporcunun katıldığı turnuvada başarılı bir ev sahipliği gerçekleştiren Grand Tenis Akademisi adına Hasan Akbenli’ye de plaket sunuldu. Ayrıca Turnuva boyunca sunduğu katkılardan dolayı Başhakem İsmail Kurtgözü’ye de teşekkür takdimi yapıldı.