EMRE EKİCİ

ADANA (İLKHABER)- Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK), 14 Mayıs 2023’de yapılacak seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. TMMOB, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde tüm yurttaşları oy kullanmaya ve sandıklara sahip çıkmaya çağırdı.

Caretta carettaların yuvalama alanı Patara kumsalına araç girişi önlensin çağrısı Caretta carettaların yuvalama alanı Patara kumsalına araç girişi önlensin çağrısı

TMMOB’un Adana İKK Sekreteri Ahmet Uncu yaptığı açıklamada, 14 Mayıs Seçimleri dolayısıyla Seçim Bildirgesi hazırladıklarını belirtilerek, yaşadığımız dönemde seçimlerin eskisinden çok daha önemli ve çok daha yaşamsal olduğunu vurguladı.

14 Mayıs seçimlerinin ülke tarihi açısından en büyük felaketlerinden biri olduğunu belirterek 6 Şubat 2023 Depremlerinin acısını duyumsayarak gerçekleşeceğini söyleyen Uncu, “Depremin yarattığı yıkımın ve kayıplarımızın büyüklüğü, ülkemizin, kentlerimizin, binalarımızın depreme hazırlıklı olmadığını bir kez daha, çok acı biçimde yüzümüze vurdu. Kayıplarımızı ve acımızı daha da büyütense deprem sonrasında arama kurtarma ve yardım konularında yaşanan organizasyonluk, koordinasyonsuzluk ve zafiyetler oldu” dedi.

Uncu, “Yaşadığımız bu büyük doğa olayını felakete çeviren tüm bu gelişmeler, seçimleri eskisinden çok daha önemli, çok daha yaşamsal kılmaktadır.”

TMMOB’un Adana İKK Sekreteri, “TMMOB olarak tüm yurttaşlarımızı, 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanmaya, oylarına, sandıklara ve demokrasiye sahip çıkmaya çağırıyoruz.” Dedi.