Vodafone Sultanlar Ligi ekiplerinden Çukurova Belediyesi SK, Vodafone ligin 7. Haftası geride kalırken sadece 5 puan toplayabildi. 7 haftada alınan puan çok  az.. En azından 3-4 maçtan galip ayrılması gerekirdi diye düşünüyorum.

Tabi gidişat kötü olunca başantrenör değişimi de yapıldı. Ekibi Sultanlar Ligi’ne çıkaran M. Umut Uysal ile yollar ayrıldı ve yerine Ataman Güneyligil getirildi. Hayırlı olsun diyelim. Umarız başarılı olur ve kentimizin Sultanlar Ligi’nde mücadele eden tek ekibi olan Çukurova Belediyesi SK, üst sıralara tırmanarak düşme hattından uzaklaşır.

Sezon öncesi TSYD Kupası’nın alınması ve ardından Kupa Voley’de çeyrek finale kalınması aslında iyi bir sezonun da başlangıcı olur diye düşündük. Sezonun ilk maçında Muratpaşa Belediyesi Sigortashop'a karşı kaybedilse de ardından ikinci hafta deplasmanda Aydın Büyükşehir Belediyespor maçı alındı.

Deplasmanda alınan galibiyet de bizi umutlandırmıştı.. Ancak maalesef sonrasında oynana tüm maçları kaybetti. Bu sezon Avrupa hedefi vardı ve şuan hayal gibi gözüküyor. Tabi umut kesilmez. Bundan sonra alacakları galibiyet serisi ile üst sıralara tırmanır ve hedef gerçekleşir.

Buna önce ekibin inanması ve artık bir şeyler yapması gerekir. En azından Avrupa hedefi olmasa da düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalınmaması çok önemli bence.. O bakımdan şöyle biraz daha üst sıralara tırmanmak için galibiyetlere ihtiyaç var. Yeni antrenör ile birlikte yeni hedeflere yelken açmalı..

Özetle artık toparlanma zamanı.. Voleybolda heyecan devam ederken, haftalar hızla geçiyor ve sezon ilerledikçe stres de artıyor. O kadar emek ile çıkılan Sultanlar Ligi’nde önce kalıcı olmak lazım, sonrasında ise Avrupa..

Geç değil.. Geçmişi unutup, geleceğe bakmak lazım. Bundan sonrasına oynanacak maçlardan eli boş dönmemeli..  Başarılar..