Montella bu sezonda kalacak mı? Montella bu sezonda kalacak mı?

SERHAT AKARSU

ADANA (İLKHABER)- Çukurova Belediyesi SK Başantrenörü M. Umut Uysal transfer çalışmaları hakkında çok önemli bilgiler verdi. Uysal alınan oyunculara da değinerek, “Çok önemli iki yabancı oyuncu aldık. Mevcut oyuncumuz Angela Leyva ile sözleşme uzattık. Ayrıca Bulgaristan Milli takımının kaptanı ve aynı zamanda Alba-Blaj’da oynayan Gergana Dimitrova ile anlaştık. Dimitrova, daha önce PTT’de de oyandı ve Angela Leyva ile oynayan bir oyuncu.

Tabi en önemli bir transferimiz de Samanta Fabris oldu. Pasör çaprazı olarak Hırvatistan milli takımında da oynayan önemli bir oyuncu. Bu sene Eczacıbaşı’ndaydı. Samanta Fabris’in Gergana Dimitrova ile Adana’ya gelmesi bizim için çok değerli. Geçtiğimiz sezonki pasörümüz Nursevil Aydınlar ile tekrar anlaştık.

İki tane libero aldık. Beril Yıldırım ve Ceren Ünal. Orta oyunculardan mevcut kadromuzdan Selin Uygur ile anlaştık. Pasörümüz Burcu Yönder ile tekrar masaya oturduk. PTT’den Büşra Şahin Güneş, Kuzey Boru’dan Yasemin Yıldırım ile anlaştık. Şimdi transferin yüzde 90’ı bitti ve kaldı 1-2 noktamız. Görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu.

3 oyuncuyla yolumuza devam ediyoruz

Mevcut kadrolarından 3 oyuncuyla devam ettiklerini ve kurdukları ekibin yeni sezonda beklentilerinin üzerinde iş çıkaracaklarını da ifade eden Uysal, “Mevcut kadromuzun çoğuyla yollarımız ayırdık. Şimdi 3 oyuncuyla yolumuza devam ediyoruz. Angela Leyva, Burcu Yönder ve Selin Uygur ile devam ediyoruz. Kurduğumuz takım beklentilerimizin üzerinde bir sezon çıkaracaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. 1-2 yılda salonumuz da yapılırsa, Avrupa kupalarını orada oynamayı isteriz.” sözlerine yer verdi.