Son olarak 2003 yılında yani tam 20 yıl önce düzenlenen TSYD Adana Şubesi Kupası, bu yıl yine yapılacak. Hem de geçtiğimiz yıl Sultanlar Ligi’ne yükselen ve iyi bir performans sergileyen kentimizin güzide ekibi Çukurova Belediyesi kadın voleybol takımımızın da yer aldığı bir turnuvayla..

Kupa için Sultanlar Ligi’nde ilimizin ekibi Çukurova Belediyesi SK, Ankara'dan Karayolları ve PTT SK, Antalya'dan Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop ekipleri mücadele edecek. Dört ekip de Sultanlar Ligi’nden yani kıran kırana bir yarış olacağına inanıyorum.

15-16-17 Eylül tarihlerinde ASKİ Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek olan turnuvanın ilk maçlar Cuma günü saat 16.00’da Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop ile PTT SK arasında ardından saat 18.00’de Çukurova Belediyesi SK ile Karayolları SK şeklinde olacak.

İkinci maçlar ise 16 Eylül Cumartesi günü 13.30’da Karayolları – Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop ve 16.00’da Çukurova Belediyesi SK – PTT SK, son gün ise yani 17 Eylülde 13.00’de PTT SK – Karayolları SK ve 15.00’te Çukurova Belediyesi SK – Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop şeklinde..

Turnuva hem biz spor yazarları, hem de kentimiz için çok önemli.. Zaten Sultanlar Ligi yani voleybolun en üst ligi ekiplerini kentimizde ağırlamış olacağız ve bununla iyi bir reklamımız olacak. Uzun bir aranın ardından voleybol severler yeniden sultanlarımızla buluşmuş olacak. İşin diğer güzel bir tarafı ise Çukurova Belediye Başkanı ve Çukurova Belediyesi SK Onursal Başkanı Soner Çetin, bundan sonra her yıl yeniden turnuvayı düzenleyecekleri müjdesi oldu. Teşekkür ediyoruz.

Adana ilimiz sporu çok seven ve hemen hemen her dalında çeşitli organizasyonla yer alan bir kent.. Voleybolu da çok seven ve devler liginde bir de ekibi olan il olmasıyla daha da önem veriyor. Artık futbolda, basketbolda, voleybolda, su sporlarında vs. daha birçok alanda biz de varız.

Evet! TSYD Kupası turnuvası 20 yıl sonra yeniden yapılacak. Turnuvada emeği geçenler teşekkür ediyor ve bundan sonra her yapılmasını diliyoruz.