AYDIN GÖKÇEOĞLU

ADANA (İLKHABER) -  Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde eski milli basketbolcular Sinan Güler ve Muratcan Güler, yaz okulu basketbol kurslarına devam eden 50 çocuğa ücretsiz eğitim verdi.

AW032237_05

Tufanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. iş birliği ile düzenlenen kurs, Tufanbeyli Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Üç gün süren kursta, A Milli Erkek Basketbol Takımı Genel Menajeri Muratcan Güler ve eski milli basketbolcu Sinan Güler, öğrencilere temel basketbol eğitimi verdi.

AW032237_07

Kursa katılan öğrencilere, Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. tarafından ücretsiz basketbol ekipmanı sağlandı. Kursun sonunda düzenlenen etkinliklerde dereceye giren öğrencilere basketbol ekipmanı ve top hediye edildi.

Demirspor'un Beşiktaş maçı biletleri satışa çıktı Demirspor'un Beşiktaş maçı biletleri satışa çıktı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Yaşar Kalkan, öğrencilerin milli basketbolcular tarafından eğitilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Tufanbeyli'li çocuklarımız böyle bir imkana kavuştu. Bu vesileyle öğrencilerimize basketbol sevgisini aşılamayı ve onları spor yapmaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz" dedi.