SERHAT AKARSU

Bitexen Adana 1954 FK, şampiyonluk yolunda Orduspor 1967'yi ağırlayacak Bitexen Adana 1954 FK, şampiyonluk yolunda Orduspor 1967'yi ağırlayacak

ADANA (İLKHABER)- Adana'nın Karaisalı ilçesine bağlı 1650 rakımlı Kızıldağ Yaylası'nda 538. Geleneksel Kızıldağ Karakucak Güreşleri 25-26-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan yaptığı açıklamada, "Bu yıl 538.'sini düzenleyeceğimiz Geleneksel Kızıldağ Karakucak Güreşlerini 27 Ağustos pazar günü gerçekleştireceğiz. Güreşlerimiz minikler, yıldızlar ve büyükler olmak üzere 3 kategoride yapılacak. Güreşlere 50'si başpehlivan olmak üzere, 700 güreşçi katılım sağlayacak. Toplam ödülümüz 125 bin 500 TL, başpehlivanlık ödülü ise 20 bin TL." dedi.

Aslan, "Kızıldağ Karakucak Güreşlerimiz Türkiye'nin en büyük karakucak güreşi organizasyonlarından biridir. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı sponsorluğunda, Sarıçam ve Yüreğir belediyeleri başta olmak üzere Cumhur İttifakı belediyelerinin katkılarıyla düzenleyeceğimiz güreşlerimizi inşallah hep birlikte güzel bir ortamda gerçekleştireceğiz. Ayrıca güreşlerimizden önce 25 ve 26 Ağustos tarihlerinde konserlerimiz olacak. Konserlerde Mustafa Yıldızdoğan, Ali Kınık, Tuğba Çimencan ve Şimal Saraç sahne alacak. Tüm hemşerilerimizi güreş ve konserlerimize davet ediyorum." diye konuştu.

MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve 538. Geleneksel Kızıldağ Karakucak Güreşleri Ağası Hüseyin Sözlü, "Böylesine büyük bir organizasyonda emeği geçenlere, böylesine kültürel bir miras olmasında emekleri olanlara teşekkür ediyorum. Bu yıl güreşecek güreşçilerimize de başarılar diliyorum. 25-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan güreş ve konserlere tüm hemşerilerimizi davet ediyorum." şeklinde açıklama yaptı.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, böylesine köklü bir organizasyona destek vermekten mutluluk duyduğunu belirterek, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ise açıklamasında, Kızıldağ karakucak Güreşleri asırlardır devam eden, çok büyük bir organizasyon. Böylesine büyük bir geleneğin devam ettirilmesinde emeği olan herkese şahsım adına teşekkür ediyorum. 538. Geleneksel Kızıldağ Karakucak Güreşleri'ne tüm halkımızı davet ediyorum." dedi.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ın ev sahipliğinde Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen basın toplantısına, MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve 538. Geleneksel Kızıldağ Karakucak Güreşleri Ağası Hüseyin Sözlü, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, MHP Karaisalı İlçe Başkanı Mehmet Emre Dönmez, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, güreş tertip ve teknik komite üyeleri ve basın temsilcileri katıldı.