İBRAHİM BAYSAL

(İLKHABER)- Türkiye'nin yerli motor üreticisi Erin Motor'un Genel Müdürü Ersin Şahin, Ekonomist dergisi tarafından "40 Yaş Altı 40 Genç CEO" araştırmasında Türkiye'nin en genç 35. CEO'su oldu.

Şahin, Erin Motor'un 2022 yılında cirosunu 2 kat artırarak 672 milyon TL'ye çıkarmasını sağladı ve şirketin 431 kişiyi istihdam etmesine katkı sağladı. Erin Motor, Türkiye'nin yüzde 100 özgün Türk tasarımı ve üretimi yapan markası olarak ön plana çıkıyor. 10 bin saat ömür testi kanıtlanmış dayanıklı tasarımı, 2 yıl 1.000 saat kullanım garantisi, yüksek basınçlı yakıt pompası ile düşük yakıt tüketimi gibi özellikleriyle tarım, denizcilik ve jeneratör alanlarının ihtiyaçlarını karşılayan Erin Motor, en son İHA ve DİHA'lar için geliştirdiği motorla da adından söz ettirmişti.

Şahin, Erin Motor'un yatırımlarıyla ilgili olarak "4 ortaklı bir aile şirketinin, 3 ortağın ikinci nesli tarafında şirketimizi yönetiyoruz ve hepimizin gençleri birbirine çok yakın. Bu bir takım oyunu ve başarılı bir takım oyunu oynadığımızı düşünüyorum. Genel olarak grup şirketlerinin tamamında ortaklarımızla beraber büyüme hedefimiz var. Önümüzdeki dönem, önceliğimiz Sivas'taki yatırımımızı tamamlamak. Çünkü hem İstanbul'un sosyo-ekonomik gelişimini hem de deprem riskini göz önüne aldığımızda bunun en büyük önceliğimiz olarak belirledik. Umarım 2024 yılı içerisinde ikinci lokasyonumuzu açmış ve riski dağıtmış olacağız. İkinci lokasyonla beraber büyüme hedeflerimize geçeceğiz" dedi.

Ticari süt işletmelerince toplanan inek sütü miktarı Temmuz ayında azaldı Ticari süt işletmelerince toplanan inek sütü miktarı Temmuz ayında azaldı

Şahin, iş hayatıyla sosyal hayatını nasıl dengelediği konusunda ise şu açıklamalarda bulundu: "Sosyal hayatım ailem, çocuklarım ve dostlarımdan oluşuyor. Bunun haricinde amatör olarak fotoğrafla ilgileniyorum ve beni iş hayatının stresinden uzaklaştırıp kafamı dinlendiriyor. Böylelikle işe ayırdığım zamanlarda verimliliğimi arttırdığına inanıyorum. Sürekli aynı konuların etrafında dönmemek adına bir kaçış noktanızın olması çok önemli. Fotoğraf da benim hayatımda bunu sağlıyor."