İBRAHİM BAYSAL

ADANA (İLKHABER) - Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG, Adana Sanayi Odası'na (ADASO) teslim edildi.

TOBB öncülüğünde 81 ilden 365 oda ve borsa başkanının bir kura çekimi gerçekleştirdiğini belirten TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, “ADASO olarak kura çekimimiz neticesinden yerli ve milli aracımızı teslim aldık. TOGG, Türkiye'nin geleceğine ışık tutan önemli bir projedir ve ADASO olarak bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Bu vesile ile başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, TOBB Başkanım Rifat Hisarcıklıoğlu'na, bakanlarımıza ve tüm TOGG çalışanlarına, tüm yatırımcı kuruluşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yerli ve milli otomobilimizi ülkemizin sanayi ve ekonomisine katkı sağlayacak şekilde kullanmayı hedefliyoruz." dedi.

Dünyaya açılan lezzet Gaziantep turşusu Dünyaya açılan lezzet Gaziantep turşusu

ADASO Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, teslim töreni sırasında yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG'u teslim almanın gururunu yaşıyoruz. Bu önemli aracın ADASO'ya teslim edilmesi, ülkemiz sanayisinin ve üretiminin gücünü bir kez daha göstermektedir. Odamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

TOGG'un, Türkiye'nin otomotiv sektöründe kendi yerli markasını yaratma hedefinin uzun yıllardır süren büyük bir çaba sonucu gerçekleştiğini belirten Meclis Başkanı Uçurum, TOGG'un bu başarısının, ülkenin teknolojik ve endüstriyel potansiyelinin en iyi örneklerinden biri olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda, bu önemli adımın Türk sanayisinin uluslararası alandaki rekabet gücünü artıracağını ve ülkeyi daha da ileri taşıyacağını vurguladı.

TOGG, ADASO'nun filosuna katılarak, Türkiye'nin yerli ve milli üretime verdiği desteği göstermesi açısından önemli bir adım olarak görülüyor. TOGG, ADASO'nun üretim ve ihracat faaliyetlerinde kullanılacak.